Video Foto Galeri Yazarlar
19.3.2019 - Salı

İsrail kaynakları: Hamas liderleri suikaste uğrayabilir

Okunma: 1151
FİLİSTİN 17 Mart 2018 10:06
Videoyu Aç İsrail kaynakları: Hamas liderleri suikaste uğrayabilir

İsrail Channel 2 kanalının aktardığı habere göre, İsrail, Gazze Şeridi’nde gerçekleşebilecek herhangi bir savaş karşısında Hamas liderlerinin suikaste uğramasına yol açacağını söyledi.

İsrail Channel 2 kanalının aktardığı habere göre, İsrail, Gazze Şeridi'nde gerçekleşebilecek herhangi bir savaş karşısında Hamas liderlerinin suikaste uğramasına yol açacağını ileri sürdü.

Adı verilmeyen kaynaklardan bilgi aktaran televizyon kanalı, bu uyarının Gazze'yi halen ziyaret etmekte olan Mısır heyeti tarafından Hamas'a iletildiğini yayınladı.

Habere göre kaynaklar, “Mısırlılar, Hamas Hareketi'ni gelecekte oluşabilecek bir gerginliğe karşı İsrail'in şiddetle karşılık vereceği konusunda uyardı. Bu, Gazze'deki Hamas rejiminin devrilmesine kadar uzanabilir ve Hamas liderlerinin hiçbirinin güvende olamayacağını” söyledi.

“Üst düzey bir Mısır heyeti Filistinlilere Gazze'de oluşabilecek bir gerginliğin neticeleri konusunda açık bir mesaj verdi. Aktarılan mesaja göre Hamas'ın ateşle oynamaması daha iyi. Üst düzey Mısır istihbarat heyeti halen Gazze'yi ziyaret ediyor ve Filistin iç uzlaşmasını tartışmayı hedefledikleri Arap medya kanalları tarafından aktarıldı."

Kaynak : Timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder