Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

İsrail mahkemesi Ahed'i yargılıyor! 15 polis ile getirildi...

Okunma: 1916
FİLİSTİN 25 Aralık 2017 16:23
Videoyu Aç İsrail mahkemesi Ahed'i yargılıyor! 15 polis ile getirildi...

Üçüncü İntifadanın sembolü olan Fevzi el Cuneydi'nin 24 İsrail askeri tarafından gözaltına alındığı anlar çok konuşulmuştu. Şimdi ise Filistin'in özgür kızı lakabıyla tanınan Ahed Et Tamimi'nin mahkemedeki görüntüleri gündeme geldi. Tamimi'yi işgal mahkemesine 15 polis getirdi.

NisaButikAdana
İsrail askerlerinin gözünü bağlayarak gözaltına aldığı 16 yaşındaki Fevzi El Cuneydi, üçüncü intifadanın ve ABD'nin Kudüs kararı ile başlayan ayaklanmanın simgesi haline gelirken, aldığı cesaret ödülü ile akılalra kazınan 'Filistin'in cesur kızı' lakaplı 16 yaşındaki Ahed Et Tamimi de geçtiğimiz günlerdesabaha karşı evine düzenlenen baskın ile gözaltına alındı. Ailelerinin haber alamadığı çocukların gözaltı süreleri uzatıldı ve nerede oldukları bilinmezken, Ahed Et Tamimi bugün yargılanıyor. 

MAHKEMEYE 15 POLİS GETİRDİ

Ahed Et Tamimi'nin mahkemeye 15 İsrail polisi tarafından getirildiği görüldü. Bu durum akıllara Trump'ın Kudüs kararı sonrasında başlayan ayaklanmanın sembolü Fevzi El Cuneydi'yi getirdi.Cuneydi de silahlı 24 İsrail askeri tarafından etrafı sarılarak gözaltına alınmıştı. 

Kaynak : Timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana