Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

İsrail Mescid-i Aksa’yı Askeri Kışlaya Dönüştürdü

Okunma: 540
FİLİSTİN 19 Şubat 2019 17:37
Videoyu Aç İsrail Mescid-i Aksa’yı Askeri Kışlaya Dönüştürdü

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi basın ve halkla ilişkiler sorumlusu Firas Ed-Dibs, işgal güçlerinin bugün (19 Şubat Salı) Mescid-i Aksa içindeki Er-Rahme Kapısı bölgesini adeta askeri kışlaya dönüştürdüğünü söyledi.

KahveKitap
Ed-Dibs, işgal güçlerinin bu sabah ayrıca çok sayıda Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini bildirdi.

Filistin resmi haber ajansı Wafa’ya konuşan Ed-Dibs, işgal güçlerinin Er-Rahme Kapısı bölgesindeki zincirleri ve kilitleri kaldırdığını fakat bölgeyi kapalı tuttuğunu söyledi.

İşgal güçlerinin dün yaşanan olaylar sırasında gözaltına alınan Kudüslüleri akşam saatlerinde serbest bıraktığını açıklayan Ed-Dibs, serbest bırakılanlara bir hafta ile iki hafta arası değişen uzaklaştırma cezaları verildiğini ve Şeyh Raid Da’na’nın akıbetinin ise henüz bilinmediğini ifade etti.

İşgal güçlerinin önceki gece Er-Rahme Kapısı’na gizlice koyduğu zincirler ve kilitler dün Kudüslü gençler ve cemaat tarafından kırılmıştı.

İşgal güçleri dün Mescid-i Aksa kapılarını kapatarak cemaati darp etti ve Kudüslü bir grup genç ile Mescid-i Aksa Yazma Eserler Kütüphanesi’nde görevli bir kadın memuru gözaltına aldı.

İşgal güçleri dün ayrıca Er-Rahme Kapısı bölgesinde cemaate öğle namazı kıldıran Beyt Hanina Camii imamı Şeyh Raid Da’na’yı gözaltına aldı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder