Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

İsrail Nakab'daki Çocuk Bahçesinin Yıkılmasını Emretti

Okunma: 287
FİLİSTİN 20 Mayıs 2019 12:59
Videoyu Aç İsrail Nakab'daki Çocuk Bahçesinin Yıkılmasını Emretti

İsrail işgal yönetiminin Nakab bölgesinin, işgal yönetimi tarafından resmen tanınması işlemi iptal edilen Rahme köyünde bulunan çocuk bahçesinin yıkılması yönünde bir emir çıkardığı ve dünden (19 Mayıs Pazar) itibaren yıkım faaliyetleri için hazırlıkların başlatıldığı bildirildi.

KahveKitap
Eski milletvekili ve avukat Taleb Ebu Arrar, İsrail'in Rahme köyündeki ilkel oyun bahçesinin yıkılması yönünde karar vermesinin İsrail'in insan hakları ve çocuk hakları ihlallerinin devam etmesinin bir göstergesi olduğunu ifade etti. Arrar, işgal yönetiminin şimdiye kadarki vaatlerine rağmen o çocuklar için şu ana kadar herhangi bir okul inşa etmediğini dile getirdi.

Arrar, Rahme köyünün aşırı görüşlü yahudi yerleşimi derneği Rigifim tarafından ve çöl bölgelerinin geliştirilmesi yönetimi tarafından hedef alındığını ifade etti. Planlama ve İnşa Bölge Komitesi'nin bu köyü tanımayı kabul etmesine rağmen Bakan Ariel'in tanıma niyetini reddettiğine dikkat çekti.

Avukat Arrar Nakab ahalisinin çok büyük sıkıntılar yaşadığını hatırlatarak aşırı siyonist bir hükümetin kurulmasının beklendiği bu dönemde o bölgedeki göçe zorlama işlemlerinin daha da artmasından endişe edildiğini dile getirdi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder