Video Foto Galeri Yazarlar
20.7.2019 - Cumartesi

İsrail Sınır İhlali Yaparak Gazze Şeridi Topraklarına Girdi

Okunma: 403
FİLİSTİN 12 Şubat 2019 11:43
Videoyu Aç İsrail Sınır İhlali Yaparak Gazze Şeridi Topraklarına Girdi

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Huzaa beldesinin doğusunda bu sabah (12 Şubat Salı) işgal güçleri belirli bir mesafede sınır ihlali yaparak Filistinlilere ait arazilere girdi.

KahveKitap
Filistin Safa Haber Ajansı, işgal güçlerine ait altı buldozerin Huzaa beldesinin doğusundaki Es-Senati Kapısı’ndan geçerek Gazze Şeridi’ne girdiğini bildirdi.

Haberde, Gazze Şeridi topraklarına giren işgal ordusu buldozerlerinin sınır hattı yakınlarındaki bölgede arazi tesviyesi çalışması yaptığı kaydedildi.

İşgal ordusuna ait buldozerler Gazze Şeridi dahilinde çalışma yaparken yine işgal ordusuna ait bir insansız hava aracının da işgal güçlerine destek verdiği ve sınırdan içeri giren askerlere destek için sınır hattında da askeri araçların beklediği ifade edildi.

İşgal güçleri, 2014 yazında Filistinli gruplar ve işgal hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o tarihten bu yana sürekli ihlal ediyor.

Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçıları taciz eden işgal güçleri, ayrıca sınır ihlali yapıp Filistinlilere ait topraklara giriyor ve arazi tesviyesi yapıyor, sınıra yakın bölgelerdeki tarım arazilerine, söz konusu bölgelerde çalışan çiftçilere ve kuş avcılarına da ateş açıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder