Video Foto Galeri Yazarlar
21.1.2019 - Pazartesi

İsrail Tarım Bakanı: Daha çok Filistinli öldürmeliyiz

Okunma: 1361
FİLİSTİN 11 Ocak 2018 09:47
Videoyu Aç İsrail Tarım Bakanı: Daha çok Filistinli öldürmeliyiz

İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel, güvenlik güçlerinin Filistinlilere müdahalesinde yeterince kan akmadığını söyleyerek, “Ölümler ve yaralanmaların zamanı geldi” dedi.

NisaButikAdana

İsrail'in ilhak ettiği Batı Şeria'daki işgal bölgelerindeki hahamlardan biri olanRaziel Şevac silahlı saldırı sonuncu öldürüldü. Yakın zamanda"İsrail'deki yağmur dualarına ktılması ve muhalefet tarafından eleştirilmesi" ile akıllara kazınan Tarım Bakanı Uri Ariel, cenaze töreninde yaptığı konuşmada ''Filistinlilerin de yaralanması ve ölmesinin zamanı geldi'' dedi.

SAVUNMA BAKANINA ÇAĞRI

Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'a haham saldırısına "iz bırakan şekilde yanıt vermesi" çağrısı yapan Tarım Bakanı Uri Ariel, ''Geçmişte Liberman havuç-sopa taktiğinden bahsederdi. Artık Savunma Bakanı'nın sopayı kullanmasını bekliyoruz, hatta bunu çok daha önca yapması gerekirdi'' dedi.

'EVLERİNDEN SÜRÜLSÜNLER'

Saldırı düzenleyenlerin ailelerinin evlerinden sürülmesi, evlerin yok edilmesini söyleyen Ariel ''Savunma Bakanı'nın harekete geçeceğinden eminim. İsrail kamuoyu onun arkasında. Kimse bu terörü kabul edecek değil'' diye devam etti.

Yerel Reshet Bet radyosunun haberine göre Hahamın öldürülmesinin ardından Hamas'ın kutlamalar düzenlediği haberlerine atıfla Gazze'de de teröre sert şekilde karşılık verilmesini isteyen Tarım Bakanı, Filistinlileri hedef alarak şunları söyledi:

''Gerçeklik şu: Bize ateş ediyorlar, bizim canımızı yakıyorlar, sonra da bizim güçlerimizin onlara saldırdığını iddia ediyorlar. Ama onlardan kimse öldürülmüş, kimse yaralanmış olmuyor. Bizim nasıl özel silahlarımız var ki, ateş ediyoruz ama kimse zarar görmüyor? Artık onların da yaralanmasının, onların da ölmesinin zamanı geldi. Güvenlik yapılanması neyin yapılması, ne kadar yapılması ve neden yapılması gerektiği konularına hâkim. Bunu tartışmaya ihtiyacımız yok. Oraya gidip planları uygulamamız lazım.

Kaynak : Timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana