Video Foto Galeri Yazarlar
24.8.2019 - Cumartesi

İsrail Yahudi Mahkemesi İşgalcilere Ait 2000 Konuta Ruhsat Verdi

Okunma: 7636
FİLİSTİN 30 Haziran 2019 12:56
Videoyu Aç İsrail Yahudi Mahkemesi İşgalcilere Ait 2000 Konuta Ruhsat Verdi

Kudüs kentindeki işgal rejimi Merkez Mahkemesi, Batı Yaka’da Yahudi yerleşimciler tarafından izinsiz olarak inşa edilen 2000 konutun meşru yerleşim birimleri olduğuna karar verdi.

KahveKitap
İşgal rejimi gazetelerinden Haaretz’in bugünkü (30 Haziran Pazar) sayısında yayınlanan konuyla ilgili haberde, işgal rejimi başsavcılığının Batı Yaka’daki Eli Zahav Yahudi Yerleşkesi’nde yer alan yasa dışı birçok konuta meşruiyet kazandırmak için yeni bir yola başvurduğu kaydedildi.

Haberde, işgal rejimi mahkemesinin geçen ay Filistin topraklarında yasa dışı yerleşim birimlerinin durumunun geriye dönük olarak yeniden düzenlemesine ve söz konusu toprakların devlet arazisi kabul edilerek yerleşim birimi inşasına açılmasına izin veren karara binaen davayı kabul ettiği belirtildi.

Gazete, bu yolun birkaç aydır kullanılmaya başlandığını ve işgal rejimi mahkemesinin yasa dışı inşa edilmiş belirli konutlar için ilk kez bu yola başvurduğunu yazdı.

Haaretz gazetesinin haberinde, Selfit’in batısında yer alan Kefer Ed-Diyk beldesinin batısında kurulu Eli Zahav Yahudi Yerleşkesi’nde izinsiz olarak inşa edilen 40 konuta bu yolla inşaat ruhsatı verileceği bildirildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder