Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

İsrail yanmaya devam ediyor..

Okunma: 7136
GÜNDEM 26 Kasım 2016 07:32
Videoyu Aç İsrail yanmaya devam ediyor..

İsrail’de yangınların dördüncü gününde ülkenin üçüncü büyük kenti Hayfa’da 80 bin kişi evini boşalttı

İsrail'de Salı günü başlayan ve ülkenin birçok noktasında devam eden yangınlar devam ediyor. Ülkenin üçüncü büyük kenti Hayfa'da 80 bin kişi evini boşalttı. 

Filistin Sivil Savunma İdaresi, İsrail yönetiminin, ülkede çıkan yangınların söndürülmesi için yaptığı yardım talebine olumlu karşılık verildiğini duyurdu. İsrail'de onlarca Arap ailenin, yangınlardan zarar gören Yahudi ve Araplara yardıma hazır olduğu da belirtildi. Filistin İslami Hareketi (güney kanadı) Başkan Yardımcısı Mansur Abbas yaptığı yazılı açıklamada, “Onlarca Arap kardeşimiz yangından zarar gören ailelere yardım etmeye ve onlara evlerini açmaya hazır olduklarını bildirdiler” ifadesini kullandı. 

YAHUDİLERE KAPIYI AÇTILAR

Yardımların din ve ırk ayrımı yapmaksızın tüm Arap ve Yahudi aileleri kapsadığını dile getiren Abbas ayrıca, zarar gören ailelere ulaşmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve bu amaçla bir koordinasyon merkezi kurduklarını kaydetti.

 

İsrail acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada, yangın sebebiyle Hayfa'da şu ana kadar 70 kişinin hafif yaralandığı bildirildi. Yaralanmaların çoğunun dumandan olumsuz etkilenme şeklinde olduğu ifade edildi. 
 

Türkiye ve Filistinli Araplar seferber!

On uçağın üçü Türkiye'den

Türkiye, İsrail'in talebi üzerine üçüncü yangın söndürme uçağını gönderdi. CL 215 model uçak, 4,5 saat aralıksız uçabiliyor, 6 tona kadar su alıyor. İsrail Başbakanlık Sözcüsü Ofir Gendelman, Türkiye'nin yanı sıra Yunanistan,Hırvatistan, İtalya ve Rusya'nın İsrail'e destek veren ülkeler arasında olduğunu, bu ülkelerden toplam 10 adet yangın söndürme uçağının geleceğini ifade etti.

Kaynak : Yeni Şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |