Video Foto Galeri Yazarlar
14.10.2019 - Pazartesi

İsrail zindanlarındaki esirlerden kalkışma sinyali

Okunma: 654
FİLİSTİN 4 Ocak 2019 10:53
Videoyu Aç İsrail zindanlarındaki esirlerden kalkışma sinyali

Çirkin bir savaşla karşı karşıya olduklarını dile getiren İsrail zindanlarındaki esir hareketi kalkışma sinyali veriyor.

KahveKitap
İsrail işgal zindanlarında bulunan esir hareketi çirkin bir savaşla karşı karşıya olduklarına dikkat çekerek, iman, bilinç, önce Allah'a sonra da ümmete ve halkına güven silahıyla donanmış olan esirlerin bir kalkışma hareketi başlatabileceklerini dile getirdi.

Esir hareketi dün (3 Ocak Perşembe) yaptığı açıklamada esirlerin, hayatlarını tehdit eden yeni bir baskı süreciyle karşı karşıya olduklarını, uluslararası yasaları bir yana koyun İsrail yasalarının istediği hayat şartlarının bile kendilerine sağlanmadığını dile getirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İşgal yönetimi bize karşı baskı uygulamalarını artırma işlemini düşman hükümetinin seçim propagandası aracı olarak kullanıyor. Bizim hedef alınmamız ise Filistin halkına karşı her alanda yürütülen kesintisiz savaşın bir parçası durumundadır.

Biz esirler, bu tavır ve onu izleyecek uygulamalar karşısında bilinç ve gerçek ulusal birlik silahıyla donanmış olarak saldırıya karşı tavır koyacağız. Bu yüzden halkımızın bütün kesimlerini, her yerde, bütün ulusal ve İslâmî çalışma güçlerini, bizim kalkışımıza destek vermeye ve toprağın her tarafında arka çıkmaya çağırıyoruz."

Esir hareketinin bildirisine Hamas, Fetih, İslâmî Cihad, Halk Cephesi ve Demokratik Cephe imza attı.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder