Video Foto Galeri Yazarlar
20.10.2018 - Cumartesi

İsraille İran'ın savaş oyunu

Okunma: 5108
ÖZEL HABER 2 Aralık 2017 11:10
Videoyu Aç İsraille İran'ın savaş oyunu

Şam'a 13 kilometre mesafedeki El Kisva bölgesinde gerçekleşen olayda ileri gelişmiş teklonojiye sahip İsrail jetleri üs diye boş binaları vururken, yine ileri gelişmiş savunma teklonojisine sahip İran füzeleri sadece karavana atmakla yetindi.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Bugün medyada çıkan habere göre İsrail jetleri, Suriye’nin başkenti Şam yakınlarındaki şuanda boş durumda olan yakın zamanda planlanması İran askeri üssü olacak araziye saldırı düzenledi.

* Haaretz gazetesi, İsrail’in Suriye’deki İran askeri üssünü vurduğunu son dakika koduyla dünyaya duyurdu ve görseller paylaştı.Şam'a 13 kilometre mesafedeki El Kisva bölgesinde gerçekleşen olayda ileri gelişmiş teklonojiye sahip İsrail jetleri üs diye boş binaları vururken, yine ileri gelişmiş savunma teklonojisine sahip İran füzeleri sadece karavana atmakla yetindi.

Dünya medyasında her iki ülke'de birbirine karşı yıllardır tehditler savururken, birbirlerine karşı en ufak bir hamleleri olmaması ''göstermelik düşmanlık'' algısını insanlarda oluşturmuştu. Belli ki ileri teklonojilere sahip her iki ülke'de bu algıyı yıkmak istiyor.

İsrail jetleri İran güdümünde bulunan Lübnan hava sahasını kullandığı açıklandı. Saldırıdan sonra bölgede patlama sesleri duyulurken haber uluslararası haber ajanslarında büyük yankı buldu.

İsrail'in göstermelik saldırısından sonra Suriye veya İran’dan henüz bir açıklama yapılmadığı gibi İsrailli yetkililer de yorum yapmayı reddedi.

Daha önceden Kisva’da İran’a ait bir üssün inşaatının başladığı bilgisi duyurulmuştu. İran ve  İsrail medyasıysa gerçekleşen haberi dünya'da gündem etmek için birbiriyle adeta yarışa girdi.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder