Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

İstihbarat Raporu: Taliban Ve El Kaide, Hindistan’da Ahir Zaman Savaşına Hazırlanıyor

Okunma: 4422
İSLAM DÜNYASI 5 Nisan 2018 09:26
Videoyu Aç İstihbarat Raporu: Taliban Ve El Kaide, Hindistan’da Ahir Zaman Savaşına Hazırlanıyor

istihbarat raporlarına göre El Kaide’nin Hindistan’a karşı gerçekleştirilecek ‘ahir zaman savaşına’ hazırlandığını yazdı.

KahveKitap

Afganistan’ın önde gelen yayın kuruluşlarından olan bir haber sitesi, istihbarat raporlarına göre El Kaide’nin Hindistan’a karşı gerçekleştirilecek ‘ahir zaman savaşına’ hazırlandığını yazdı.

İstihbarat raporuna göre Hindistan’a karşı savaşa cihada hazırlanan El Kaide, bölge Müslümanlarını koordine etmekle mücadele ediyor.

Gazve-i Hind için hazırlık yapan El Kaide yöneticilerinin savaşçıları Hindistan’a ulaştıracak yollar üzerinde çalıştığı belirtildi.

Gazve-i Hind (Hind Gazvesi) Hz. Muhammed’in sözleriyle haber verilen ahir zaman savaşı olarak biliniyor.

İstihbarat raporunun dikkat çektiği bir diğer ayrıntı da Arap savaşçılar tarafından kurulan El Kaide’nin şimdilerde Keşmir merkezli gruplardan edindiği üyelerle bölgeye yönelik hazırlık içine girmesi oldu.

İstihbarat raporları Hindistan için böylesi bir rapor hazırlasa da El Kaide’nin Pakistanlı, Keşmirli vb. yerel halktan birliklerinin uzun süredir var olduğu biliniyor.

İstihbarat raporu ayrıca El Kaide’nin başlatacağı Hind Gazvesiyle Hindistan Yönetiminin zora gireceğini de belirtti.

Rapor, yalnızca Keşmirli grupların değil aynı zamanda Taliban ve El Kaide’nin de ahir zaman savaşı olarak kabul edilen Gazve-i Hind için yatırım yaptığını söylüyor.

İstihbarat raporu: “Ahir zaman savaşı olarak görülen bu savaş Taliban ve El Kaide’yi Keşmir’e yönlendirecek gibi görünüyor.”

Öte yandan Pakistan Talibanı olarak adlandırılan Tahriki Taliban Pakistan grubu da Keşmir’de ofis açacağını duyurdu.

El Kaide ise geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir videoda Delhi, Uttar Pradesh, Bihar, Gujarat ve Güney Hindistan’daki gençlere seslenerek cihada katılma çağrısı yaptı.

_______________


Keşmirli Lider: “Burada Namuslara El Uzatılıyor, Taliban Ve El Kaide’yi Yardıma Çağırıyorum Demişti” (2017 haberi)

Birleşik Cihat Konseyi Lideri Seyyid Selahaddin, giderek artan Hint saldırılarına karşı Taliban ve El Kaide’yi Keşmir’e, Hindistan’a karşı savaşa çağırdı.

Seyyid Selahaddin ‘eğer El Kaide, Taliban ya da herhangi bir diğer örgüt yahut ülke yardım elini mazlum Keşmir’e uzatırsa, hüsnü kabul görecektir’ şeklinde konuştu.

Birleşik Cihat Konseyi, aralarında Hareketul Ensar, Hizbul Mücahidin, Cemaatul Mücahidin, El Cihat, El Berk, El Bedr, İhvanul Müsalmin ve Tahrikul Mücahidin gibi örgütlerin de bulunduğu ondan fazla cihat yanlısı örgütün birleşmesinden oluşuyor.

Hindistan Ordusunun Keşmir’de terör saltanatı sürdüğünü ifade eden Seyyid Selahaddin ‘6 bin sahipsiz mezar, günlük katliamlar, kadınlara sarkıntılık ve kundaklama olayları yaşanıyor’ dedi.

Seyyid Selahaddin sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “Uluslararası hiçbir forumda hiçbir söylevimiz olmadı. Böylesi bir durumda bize düşmanımıza karşı yardım edecek herhangi birini ya da herkesi kabullenmekten başka çaremiz yok.”

Aynı zamanda Hizbul Mücahidinin lideri olan Seyyid Selahaddin, Keşmir’in Muzafferabad kentinde ‘Şehitler Gününü’ kutlamak için toplanan kalabalığa konuşma yaptı.

Selahaddin, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif’in Keşmirlilerin ortaya kotduğu fedakarlıklara karşı duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Birleşik Cihat Konseyi Lideri ayrıca Başbakan Navaz Şerif’in Hindistan Başbakanı Modi’ye karşı tek taraflı meyil göstermesinin Keşmirlileri incittiğini ve davalarına zarar verdiğini ifade etti.

Siyasi mücadeleye karşı olduğunu belirten Seyyid Selahaddin, şu ana kadar yürütülen 150 görüşmenin sonuçsuz kaldığını hatırlatarak kendileri için tek yolun silahlı mücadele olduğunu kaydetti.

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder