Video Foto Galeri Yazarlar
27.2.2020 - Perşembe

İstihbarat uzmanından Fuat Avni yorumu: "Fuat Avni, Cemaat'in..."

GÜNDEM 17 Aralık 2014 12:27
Videoyu Aç İstihbarat uzmanından Fuat Avni yorumu: "Fuat Avni, Cemaat'in..."

Milliyet gazetesi yazarı Melih Aşık, istihbarat uzmanı Cahit Dilek'e Fuat Avni kim diye sordu, Dilek'in yanıtı ise bir hayli ilginç.

Twitter'da gündeme ilişkin attığı tweetlerle adından söz ettiren Fuat Avni'nin kim olduğu sorusu ise halen yanıt bulmadı. Fuat Avni'nin kim olduğu sorusunu bugünkü köşesine taşıyan Milliyetgazetesi yazarı Melih Aşık, soruyu istihbarat uzmanı Cahit Dilek'e sordu. 
Dilek'in Fuat Avni'nin kim olduğu yönündeki soruya verdiği yanıt şöyle:

"FUAT AVNİ CEMAATİN İSTİHBARAT ÖRGÜTÜDÜR"

"Fuat Avni'nin kim olduğunu soranlar, çok saf olanlar dışında, Fuat Avni'nin bir kişi değil, bir örgüt olduğunu bilmektedirler. Diğer bir ifade ile Fuat Avni, Gülen cemaatinin 'istihbarat örgütü'nün adıdır. 

"POLİTİKACILAR VE BÜROKRATLAR"

Bu 'örgüt'ün iki kanadı olduğu anlaşılmaktadır. Birinci kanadı AKP içinde derine gömülmüş ve AKP - Cemaat ilişkilerinin en iyi olduğu günlerde de bu günleri düşünerek Gülen cemaatine yakınlığı dışa vurmamış AKP'nin beynine yakın politikacılar ve bürokratlar oluşturmaktadır.

"İÇLERİNDE POLİS VE İSTİHBARATÇILAR VAR"

Diğer kanadı ise güvenlik bürokrasisi içinde Gülen cemaatinin en güçlü olduğu dönemlerde dahi kimliklerini dışa vurmayan polis / istihbaratçı / askerler teşkil etmektedir. Fuat Avni örgütün gücünü hâlâ koruduğunu son operasyonu haber vererek ortaya koymuştur...."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM