Video Foto Galeri Yazarlar
19.4.2019 - Cuma

İtalya'da köprü çöktü: 20 kişi hayatını kaybetti

Okunma: 1168
DÜNYA 14 Ağustos 2018 17:03
Videoyu Aç İtalya'da köprü çöktü: 20 kişi hayatını kaybetti

İtalya'nın Genoa’da şehrinde çöken köprüde, ilk bilgilere göre 20 kişinin hayatını kaybettiği, 10'dan fazla aracın enkaz altında kaldığı belirtiliyor..

İtalya Ulaştırma bakanı Danilo Toninelli ise, yerel basına yaptığı ve sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda, kazayı 'büyük bir trajedi' olarak nitelerken, kazaya ilişkin yetkililerden bilgi aldığını, kazaya neyin yol açtığını öğrenmek için henüz çok erken olduğunu söyledi ve incelemelerde bulunmak üzere bakan yardımcısı ile olay yerine gittiğini açıkladı.
Köprünün Yıkılma Anı;Polis, olayın terör eylemi olarak değerlendirildiğini ve 20’li yaşlarındaki bir sürücünün güney Londra’daki bir polis karakolunda gözaltında tutulduğunu söyledi. Polis tarafından yapılan açıklamada sürücü “Terör suçları şüphesiyle tutuklandı” ifadelerini kullandı. Yapılan araştırmalar sonucunda, sürücünün yanında başka birinin bulunmadığı ve aracında yapılan aramada herhangi bir silah bulunmadığı kaydedildi.
Birçok aracın 40 metre yükseklikte "Ponte Morandi" köprüsünden  aşağı yuvarlandığı aktarıldı.Ölü sayısı henüz net değil..
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder