Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

İzmirde Önce Patlama Gerçekleşti Sonra Çatışma Çıktı

Okunma: 3449
GÜNDEM 5 Ocak 2017 17:01
Videoyu Aç İzmirde Önce Patlama Gerçekleşti Sonra Çatışma Çıktı

İzmir Adliyesi yakınlarında bir patlama meydana geldi. Patlama sonrası 2 teröristin öldürüldüğünü 1 teröristin ise arandığını duyurdu. İlk belirlemelere 1 polis hayatını kaybederken 6 poliste yaralandı.

İzmir'den bir patlama haberi geldi.

Bayraklı ilçesindeki adliyenin hakim ve savcıların giriş yaptığı C kapısına yakın bir noktadaki araçta patlama meydana geldi.

Bölgeye çok sayıda itfaiye, ambulans ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Olay yerinde yanan bir araç olduğu belirtiliyor. İlk belirlemelere göre, olayda aralarında 1polis hayatını kaybederken 6 poliste yaralandı.

"TERÖRİSTLERLE POLİS ÇATIŞMAYA GİRDİ"

Anadolu Ajansı, patlamanın ardından polisle çatışmaya giren 2 teröristin öldürüldüğünü; bir teröristi ise yakalama çalışmalarının ise devam ettiğini duyurdu.

Habere göre, patlama sonrası olay yerinden kaçan siyah montlu, beyaz bereli ve 1,65-1,70 metre boyundaki bir şüpheli aranıyor.

Güvenlik güçleri de bölgede güvenlik çemberi oluşturdu. Olası bir bomba veya terör saldırısı ihtimaline karşı önlemler alındı.

Patlama nedeniyle çevredeki kafe ve iş yerlerinde hasar meydana geldiği bildirildi.

Patlamanın nedenine ilişkin henüz net bir bilgi yok.

"BOMBALI ARAÇ TESPİTLERİ VAR"

NTV canlı yayınına telefonla bağlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe olayla ilgili şu bilgileri verdi:

"İzmir'e yönelik uzun süredir süren tahrikler var. Herhalde bunlardan kaynaklı olacak ki bir patlama gerçekleşti. İtfaiye olaya müdahale etmiş vaziyette. Sahada yoğun bir görev sürdürülüyor. Bir bombalı araç olduğu söyleniyor. Bir Dobla aracın patlatıldığına yönelik tespitler var. Alanda güvenlik önlemleri hat saftada. Olayla ilgili detaylı bilgi henüz yok."

RTÜK'TEN YAYIN YASAĞI

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Başbakanlık tarafından İzmir'deki patlamaya ilişkin geçici yayın kısıtlaması getirildiğini bildirdi.

Kaynak : Yeniakit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |