Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2018 - Pazar

Jeneratör,Televizyon, ne varsa çalıyorlar!

Okunma: 5680
ÖZEL HABER 24 Haziran 2016 09:05
Videoyu Aç Jeneratör,Televizyon, ne varsa çalıyorlar!

Irak’ta Felluce’nin IŞİD’ten kurtarılmasına yönelik operasyonlara katılan Irak Ordusu ve Haşdi Şabi güçlerinin sivil halka ait ev ve işyerlerini yağmaladığı” ifade edildi.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

Irak Ordusu ve Haşdi Şabi milis güçlerinin Irak'ın farklı kentlerinde sivil halka yönelik gözaltıları sürerken diğer taraftanda sivillere ait işyeri veya evlerin yağmalandığı ve bölgede insanlık dışı fiillerinher geçen gün artarak devam ettiği belirtildi.
 
News Of Irak sitesinde yayınlanan görüntülerde, Irak Ordusu ve Haşdi Şabi milis güçlerinin IŞİD'in mayın ve keskin nişancıları tarafından operasyonların kısıtlı sürdüğü Felluce kentinde sivillerin eşyalarını yağmaladığını ileri sürdü.
 
Söz konusu site yayınladığı 2 görüntüde Irak Ordusuna bağlı milis güçlerin koca bir Jeneratörü ve birçok eşyayı kamyonlara yüklediği görülüyor.
 
Öte yandan Anbar Vilayeti Başkanı Abdullatif el Hemim, yapmış olduğu açıklamada, "Felluce savaşında suçsuz yere gözaltına alınan, tutuklanan yüzlerce kişi önümüzdeki hafta içerisinde serbest bırakılacak. derken Irak’ın batısında bulunan Anbar eyaleti İl Meclisi, Felluce'de IŞİD'in denetimindeki bölgelerden kaçan 15 bin sivilin sorgulanmak için gözaltında tutulmaya devam ettiğini, kötü şartlardan dolayı 20 kişinin öldüğünü açıkladı.
 
Bağdat yönetimi, IŞİD bölgelerinden kaçan sivillerin bu sorgunun ardından IŞİD ile âlâkası olmadığını kanıtlarsa serbest kalabileceklerini açıkladı. Siviller, Felluce’nin güneyindeki Amiriyet-ül Felluce bölgesinde bir sanayii bölgesi içinde tutuluyor.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder