Video Foto Galeri Yazarlar
18.12.2018 - Salı

Kabil Rejimi Sivil Cinayetleri Nasıl Haklı Çıkarıyor?

Okunma: 2957
AFGANİSTAN 26 Şubat 2018 12:24
Videoyu Aç Kabil Rejimi Sivil Cinayetleri Nasıl Haklı Çıkarıyor?

Donald Trump'ın açıkladığı yeni Afganistan stratejedisi ABD'nin kaybettiği savaşı, sivil katliamlarla örtbas etmeye çalışıyor. (Tam Metin)

NisaButikAdana

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi tarafından yeni açıklama yapıldı.

Donald Trump tarafından açıklanan yeni savaş stratejisi Afganistan’da yeni bir korku dalgası başlattı. Hava bambardımanları, drone saldırıları ve gece baskınları müthiş bir artış gösterdi. Evler, Camiler, Medreseler, okullar ve hatta çarşılar yok edildi ve sadece insan kayıpları değil aynı zamanda çok büyük mali kayıplara uğradı.

İstilacılar ve Kabil rejimi Afgan halkına yapılan her saldırıyı zafer olarak görüyor ve aynı zulümleri tekrarlama sözü veriyor. Bedenleri bit taşan çocuklar da dahil olmak üzere bombardımanlarının kurbanlarını Mücahidler olarak adlandırıyorlar. Kadınların ve çocukların acımasızca öldürmelerini bir başarı olarak olarak görüyor ve bu tür cinayetleri inceliyorlar.

Bu tür bir korku örneği 31 Ocak 2018’de Kandahar eyaletinin Maiwand ilçesinin Band-e-Taimur bölgesinde rejim ve istilacılar tarafından işlendi. İstilacıların desteğiyle Afgan rejim askerleri bu bölgeye saldırdı ve görgü tanıklarına göre siviller evlerinden çıkarıldıktan sonra insanlar arasında ayrım gözetmeden öldürdü.

Bölgedeki insanlar, Afgan rejim askerleri tarafından gruplar halinde katledildi. Reg ve diğer komşu bölgelerden gelen yerli halka göre, birçok insan kukla rejimi ve işgalci askerler tarafından vuruldu. Askerler gördükleri herkes vurdu ve bir çok Afgan tutuklandı. Raporlara göre, insanların arabaları ve motosikletleri yakıldı ve en değerli eşyaları  evlerinden çalındı.

Bu operasyonların sona ermesinden sonra rejim onlarca Mücahidi öldürdüklerini ve çeşitli yasaklanmış maddeleri imha ettiğini açıkladı!

Uluslararası insan hakları komisyonu, en son raporunda işgalcilere ve kuklaların, Band-e-Timur’daki operasyonlarında 20 sivilin öldürüldüğünü ve daha da fazlasına hapsedildiğini bildirdi. Bu rapor açıklandığında,  rejim için çalışan bazı yetkililer, çoğu sivilin öldürüldüğünü ve hapsedildiğini, çoğunlukla çiftçiler ve köylüler olduğunu açıkladı.

Yetkileri (ABD başkanlık sarayı) ile sınırlı olan Eşref Gani, bu operasyonların başarılı olmasından sonra çok sevindi ve askerlerini son derece başarılı saydı bu tür operasyonların diğer alanlara da yayılmasın gerektiğini belirtti.

Gani, Band-e-Timur’daki operasyonların Kabil’deki saldırıların intikamının alındığını da sözlerine ekledi.

Gani’ya göre, Afganlar 100 yıl sonra bile intikam alır!

Raporlarda kendilerini bağımsız ilan eden medya kuruluşlarının çoğu, bu operasyonları Afgan rejimi için bir başarı olarak sunmakla suçlanıyordu.

Kabil rejimi sivil halkı öldürmenin zafer olmadığını anlamalıdır. İnsanları öldürerek başarılı olabilecek olursa, komünist Necibullah bugüne kadar iktidar olurdu.

Amerikan çıkarlarının koruyucusu (Gani), masum Afganların kanının boşa gitmeyeceğini bilmelidir. Gani ve Beyaz Saray’ın planları paramparça olacak ve Amerikalı istilacıların mezarı ve Yüce Allah’ın izni ile imparatorlukların mezarı olacak.

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana