Video Foto Galeri Yazarlar
26.8.2019 - Pazartesi

Kadirov'dan Çeçenistan'ı karıştıran sözler! Babasını Peygamberimiz'e benzetti

Okunma: 679
DÜNYA 21 Mayıs 2019 11:07
Videoyu Aç Kadirov'dan Çeçenistan'ı karıştıran sözler! Babasını Peygamberimiz'e benzetti

Rus kuklası Kadirov, babası Ahmat Kadirov’u Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) ile karşılaştırması ülkede tepkilere neden oldu.

KahveKitap

Ramzan Kadirov, Ahmat Kadirov hakkındaki tartışmalarda babasını Hz. Muhammed’e (s.a.v.) benzetti. Ahmat Kadirov’u Hz. Muhammed (s.a.v.) ile karşılaştıran Ramzan Kadirov’un 18 dakikalık konuşması ülkede tepkilere neden oldu.

Ramzan Kadirov, babasının da aynı Hz. Muhammed (s.a.v.) gibi tek başına yola çıktığını belirtti. Bu benzetme sonrası çoğu Çeçen bunun çok yanlış olduğunu söyledi. Kadirov’un müslümanların sempatisini kazanmak için babasını Hz. Peygambere benzettiği belirtildi.

Ülkedeki dindar Çeçenler, Ahmat Kadirov’un Hz. Muhammed (s.a.v.) ile karşılaştırılmasını dinen uygun olmadığını söyleyerek tepki gösterdi.

Bazı Kadirov taraftarları de baba Kadirov’un “Allah’ın aslanı” olduğunu söylemesi Çeçenya’da, “Allah’ın Aslan’ı Hz. Muhammed’in amcası Hz. Hamza’dır.” tepkisine neden oldu.

Bu benzetmeler, Polonya’da yaşayan Çeçen YouTuber Tumso Abdurakhmanov ile Kadirov arasındaki tartışmalar sonrası başladı.

Hatırlanacağı üzere Tumso Abdurahmanov 2015 yılında Ramzan Kadirov’un akrabasıyla girdiği bir çatışmadan sonra Rusya’dan ayrılmıştı.

Kaynak : Ajans Kafkas

Haber var islah eder, haber var ifsad eder