Video Foto Galeri Yazarlar
24.7.2019 - Çarşamba

Kahire’deki saldırı anı güvenlik kamerasında

Okunma: 11099
MISIR 20 Şubat 2019 09:57
Videoyu Aç Kahire’deki saldırı anı güvenlik kamerasında

Mısır'ın başkenti Kahire'de bulunan El-Darb El-Ahmar bölgesindeki El-Ezher Camii yakınlarında gerçekleşen intihar saldırısında 3 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

KahveKitap
İçişleri Bakanlığı, 15 Şubat’ta Giza’da el yapımı bomba ile düzenlenen saldırının faillerinin bulunması için gerçekleştirilen araştırmalarda, saldırının sorumlusunun 37 yaşındaki El-Hasan Abdullah olduğunun tespit edildiğini ve saldırgana yönelik yürütülen operasyon kapsamında polis tarafından kıstırılan Abdullah’ın kendisini patlattığını duyurdu.

 

Mısır devlet televizyonu, El-Hasan Abdullah’ın doktor olan babasının ABD’de yaşadığını ve Hasan ile bazı aile üyelerinin ABD vatandaşı olduğunu bildirdi.

Mısır Başsavcısı Nebil Sadık, saldırıyla ilgili soruşturma başlattı.

‘El-Darb El-Ahmar’ ve ‘El-Ezher’ etiketlerini kullanan çok sayıda takipçi, Twitter üzerinden saldırıyı kınayarak, kurbanlar için taziye dileklerinde bulundu.

Çok sayıda Twitter kullanıcısı, patlama anında, elinde poşetlerle saldırganın yanından geçen kadının akıbetini merak etti.

Mısır medyasına göre, patlamanın ardından söz konusu kadının bacağı kırıldı.

Mısır Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Halid Mücahid, El-Darb El-Ahmar bölgesindeki saldırıda yaralananların durumunun fazla ağır olmadığını, sadece yüzeysel yaralar ve kırıkları olduğunu dile getirdi.
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder