Video Foto Galeri Yazarlar
18.2.2019 - Pazartesi

Kahraman İlan Edilmişti, Gerçekler ortaya çıkmaya başladı

Okunma: 7617
GÜNDEM 15 Mart 2018 10:44
Videoyu Aç Kahraman İlan Edilmişti, Gerçekler ortaya çıkmaya başladı

"Tecavüz etti hamile kaldım" dedi babası Emrah B. çocuğu öldürdü. Yapılan DNA testinde bebeğin öldürülen çocuktan olmadığı ortaya çıktı.

NisaButikAdana

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Yavuzlar Mahallesi’nde 14 Ağustos 2017 tarihinde bir olay meydana gelmişti. Gerçekleşen olayda sözde 'kızına tecavüz edilen' bir baba tecavüzcüyü öldürmüştü ve Türkiye'de bu kişi tutuklama esnasında yaptığı şov ile gündeme oturmuştu.

Kahraman baba! olarak lanse edilen kişi serbest bırakılsın diye kampayalar düzenlenmiş, medya'da bir baskı oluşturulmaya çalışılmıştı. Olay'ın sıcaklığı gündemden düşerken, ayrıntılar'dan farklı kokular gelmiş, bir kısım insanlar görüşlerinde 'baba'nın kıza tecavüz edip' böylesi bir olay planlayarak kendisini temize çıkarttığı bile iddia edilmişti.

DNA sonuçlarının gelmesiyle 'Kahraman baba!' olarak medyada tanıtılan kişinin yalanları ortaya çıkmaya başladı.


Tecavüzle suçlanarak öldürülen çocuk bebeğin babası çıkmadı

Yenişafak'ta yer alan habere göre; Mahkeme heyetinin bu talebi üzerine ceninden ve Muhammet Reşit Yıldırım’dan alınan örnekler eşleştirilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü Adana Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğüne gönderildi. Burada uzmanların yaptığı incelemede, "Maktul Muhammet Reşit Yıldırım’dan alınan kan örneğinden elde edilen genotip ile mağdur F.B.’ye ait olan ceninden alınan doku örneğinden elde edilen genotip arasında baba-çocuk ilişkisi bakımından uyum bulunmamaktadır" denildi. Bu rapor kız çocuğunun ve babasının iddialarını çürütürken, tek oğlunu cinayete kurban veren baba isyan etti.

"Benim oğlum iki kez öldürüldü"

Baba Yıldırım kendisinin o gün de bu işin olmadığını bildiğini belirterek, "Benim çocuğum katledildi, sorgusuz sualsiz oldu benim hiçbir şeyden haberim olmadı sadece gidip çocuğumun cenazesini aldım. Kesinlikle yalan söylüyor, ’kızım 13 yaşında diyor’ ama 16 yaşında ve benim çocuğum da 16 yaşındaydı. Benim oğlum bu karakterde bir insan değil sabah işine bırakır akşam da alırdım. Ben sadece adalet istiyorum bu işin içinde kim varsa cezalandırılsın" dedi.

"İftira attılar, benim oğlum beddualarla gömüldü"

Çocuğuna insanların beddua ettiğine dikkat çeken Yıldırım şöyle devam etti:

"Ben cenazemi beddualarla kaldırdım bu nedenle oğlum bir kez daha öldü. Çocuğuma 1 Temmuz’da mesaj atıyor tanışalım diye 8 Ağustos’ta kız 2 aylık hamile ve benim oğlum ısrarla seni tanımıyorum diyor o da diyor ki ’zamanla tanırsın.’ DNA testi yaptırdık ve temiz çıktı benim çocuğumla hiçbir şekilde alakası yok. Kızın ailesi bir şeyleri temizlemeye çalışıyor öyle olmasaydı ve benim çocuğum bunu yapmış olsaydı bile gelip aileyi bulurlardı. Her şeyi planlamış o kişi, çünkü ayın 9’unda çocuğuma mesaj atmış ve bunu başka birinin hesabından atıyor oğlum ayıkmasın diye. ’Kardeş cüzdanını düşürdün’ diyor, oğlum da ’hayır üstümde’ diyor daha sonra sesli mesaj atıyor ’gel buraya emanetini vereyim’ diye."

"Çocuk kimden hamile"

Bebeğin oğlundan olmadığının ortaya çıktığını, bebeğin kimden olduğunun araştırılması gerektiğini ifade eden Yıldırım, "Çocuğun kimden hamile kaldığını devlet araştırsın, ailesinden de DNA örneği alınsın, çünkü bunu benim oğlum yapmamışsa kim yaptıysa bulunsun. Bu benim çocuğumun üzerine atılan iftiradır, öldürüldüğü günden beri mahvolduk annesi rahatsızdı ama şimdi ise yerinden kalkamıyor. Cenazemi 80 milyonun bedduasıyla kaldırdım. Babası hem oğlumu öldürdü hem şov yaptı" diye konuştu.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana