Video Foto Galeri Yazarlar
18.3.2018 - Pazar

Kaliforniyalı İmam; Demokrasi, Helvadan Yapılmış Put gibidir

Okunma: 3500
İSLAM DÜNYASI 19 Ağustos 2017 15:44
Videoyu Aç Kaliforniyalı İmam; Demokrasi, Helvadan Yapılmış Put gibidir

Mısır asıllı Amerikalı İmam Şeyh Ammar Şahin, Kaliforniya’da bulunan Davis İslam Merkezinde yaptığı açıklamada ‘Demokrasi ve mevcut anayasaların put olduğunu’ belirtti.

Şeyh Ammar Şahin şunları söyledi:

“Gidip sokaklarda protesto yapmak istiyorsunuz, peki bu bir şeyi değiştirecek mi? Devam edin! Demokrasiyi seçtiniz ve insanların tahakkümünü seçtiniz, insanların hükümleri herhangi bir zamanda değiştirilebilir; çünkü bu insanların eliyle yapılmış bir kanundur. Bu nedenle değiştirilebilir.

Demokrasiyi, anayasayı ve sizi kendisiyle aldattıkları tüm bu unsurları kullanıyorsunuz. Şimdi bunu kutsal bir din gibi kullanıyorsunuz. Bu Kuran değil ki. Bu bir değişim. Eğer bir değişiklik isterlerse bunu değiştirecekler. Beğenmedikleri bir yasayı değiştirirler. Gittiğiniz yerde onu değiştirmek için oy verin. Bitti!

Bu, Kuran değil ki. Bu, Sahihi Buhari değil. Sahihi Muslim değil. Bu, Müslümanların bilmesi gereken şey. Bunu biliyorsunuz. Kanuna uyuyoruz. Her nerede olursak olalım kanunla yaşıyoruz. Ama bilin ki bu kanun her an değiştirilebilir.

Bunu size değiştirmek isteseler, size karşı bunu yapacaklardır. Sınır dışı edilen kişiler hakkında konuşuyorlar; bunu yapmak isterlerse, yapacaklardır. Anayasaya aykırı olması kimin umurunda? Allah katından inmedi ki. Müslümanlar şimdilerde bu konuları vahiy gibi alıyorlar. Ve siz bunun böyle olmadığını daha iyi biliyorsunuz.

Birinin daha önce nitelediği gibi; demişti ki: Bu şeyler, bu meseleler, demokrasi, yasalar, insanların bugün yaptığı tüm bu şeyler kafirlerin ibadet ettiği helvadan yapılmış putlar gibidir. Kafirler helvadan yapılmış putlara taparlardı. Onlar, çok güzel görünen kendi helvadan putlarını yapacaklar. Fakat acıktıklarında ne yaparlardı? Onu yerler.

İşte olan şey bu. İlahlarını yiyorlar. Evet, çünkü ona ihtiyaçları var. Ömer der ki: “Önceden yaptığım şeylere dönüp baktığımda, helvadan put yapardık ve ona bakar ve ona ibadet ederdik.” Diyor ki: “Ne kadar da ahmaktım; acıktığımızda İlah diye taptıklarımızı yerdik.”

İşte şimdilerde yaptıkları şey bu.”

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder