Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Kalın: PYD ile anlaşma söz konusu değil

Okunma: 1352
GÜNDEM 1 Eylül 2016 09:23
Videoyu Aç Kalın: PYD ile anlaşma söz konusu değil

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'Türkiye'yi PYD ile aynı kefeye koyan açıklamalar kabul edilemez' dedi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Külliye'de düzenlediği basın toplantısında ABD'nin Türkiye'nin Suriye'deki çatışmaların durdurulması için PYD ile anlaştığı iddialarını yalanlayarak, "Operasyonla ilgili çeşitli spekülasyonlar yapılmaktadır. Zaman zaman ABD'li yetkililerden Türkiye ile PYD'yi aynı kefeyi koyan açıklamalar görüyoruz. Bunlar kabul edilemez" dedi. Kalın'ın açıklamaları:

"PYD İLE ANLAŞMA SÖZ KONUSU DEĞİL"

PYD ile anlaşma söz konusu değil. PYD, PKK'nın Suriye uzantısı olan bir terör örgütüdür. Türkiye'nin herhangi bir anlaşması söz konusu değildir. Biz Fırat Kalkanı ile ilgili hedeflerimizi en başta koyduk. PKK ve uzantıları bu operasyondan neden rahatsızlar? Eğer amaç DAEŞ ile mücadele ise bunlar orada ne yapıyorlar? Fırat'ın doğusuna geçmedikleri sürece bizim için hedeftirler. Bize başta söylenen bu operasyon biter bitmez bunların çekileceği. Bırakın Menbiç'ten çekilmeyi, Cerablus'a doğru geldiler. Adeta bölgeyi işgal etme fırsatçığının örneklerinden birisi. 

"AB 15 TEMMUZ SONRASI TAVRINA BAKMALI"

Türkiye'nin AB üyeliği hedeftir. Bize ders vermeyi bırakıp 15 Temmuz'un ardından nasıl bir tavır aldılar buna baksınlar.  Darbeyi bir cümle eleştirip darbecilerin yargılanması ile ilgili dokuz cümle kuranlar dönüp buna baksınlar. 

"OBAMA İLE GÜLEN'İN İADESİ DE KONUŞULACAK"

Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Obama ile yapacağı görüşmede FETÖ'nün iadesi meselesi de elbette gündeme gelecektir. Sayın Biden ile görüşmede konuşulanları Sayın Obama ile paylaşmıştır. Bizim beklentimiz iade edilmesidir. İade edilene kadar da gözaltına alınmasıdır. Şu anda faaliyetlerine devam ediyor. 

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |