Video Foto Galeri Yazarlar
26.6.2019 - Çarşamba

Kapisa'da 7 Köy Ele Geçirildi Taliban Birçok bölgede İlerliyor

Okunma: 16897
ÖZEL HABER 22 Mart 2019 00:01
Videoyu Aç Kapisa'da 7 Köy Ele Geçirildi Taliban Birçok bölgede İlerliyor

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden, Kapisa,Vardak ve Helmand illerinde düzenlenen saldırılarda birçok askerin öldürüldüğü, askeri araçların (tank,Apc)imha edildiği ve 7 köy kontrolünün Taliban'a geçtiği aktarıldı.

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) resmi site üzerinden, Kapisa,Vardak ve Helmand illerinde düzenlenen saldırılarda birçok askerin öldürüldüğü, askeri araçların (tank,Apc)imha edildiği ve 7 köyün kontrolünün Taliban'a geçtiği aktarıldı.

19 Mart Salı günü yapılan açıklamalarda; İki gün süren operasyonlardan sonra Taliban Mücahidleri, Kapisa ili Nicrab ilçesinin sınırınlarında hükümet konrolündeki 7 köyün kontrolünü ele geçirdiğini ve saldırılarda ağır kayıp alan düşamn birliklerinden 7'si ölü 12 kuklanın yaralandığı aktarıldı.

Başka bir açıklamada, Kapisa il merkezinde bir istihbarat (NDS) ajanının vurularak öldürüldüğü aktarıldı.

Aynı gün içerisinde Vardak ili Chaki ilçesinde erken saatlerde bir tankın IED ile patlatıldığı bütün askerlerin öldüğü ve yaralandığı aktarıldı. Silah ve mühimmatı almak için bölgeye gidildiğinde hala düşman cesedinin bölgede olduğu aktarıldı.

Aynı şekilde Helmand ili Gereşk ilçesinde Yakhchal  ve Nahr Siraj bölgelerinde düzenlenen IED saldırısında zırlı bir tankın patlatıldığı ve bütün askerlerin öldüğü ve yaralandığı aktarıldı.

Helmand ili Nad Ali ilçesi Dabaro Qulf ve Parchawi bölgelerinde kontrol noktalarına düzenlenen operasyonda 9 askerin öldürüldüğü ve birçok askerin yaralandığı aktarıldı. Daha sonra bölgeye gelen APC'nin de imha edildiği ve 3 askerin daha öldürüldüğü aktarıldı.Taliban: Büyük Askeri Üs Ve Onlarca Kontrol Noktası Ele Geçirildi 76 Asker Tutuklandı
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder