Video Foto Galeri Yazarlar
17.10.2017 - Salı

Karın Germe Ameliyatı Riskleri

Okunma: 265
MAKALELER 20 Mart 2017 09:02
Günümüzde obezite ve şişmanlık bireyler için büyük sorunlar oluşturmaktadır. Bu sorunları başında fazla kilo alma ve verme ile karın bölgesinde oluşan aşırı sarkmalar ve yağlanmalar gelmektedir. Bu problemlerden kurtulmak isteyen hastalar ise sıklıkla cerrahi müdahalelere yani karın germe operasyonlarına başvuruyorlar. Karın germe ameliyatlarında her operasyonda olduğu gibi doktor ve hastane seçimi oldukça önemlidir. Hastalar doktor ve hastane seçimlerini iyi yaparlarsa operasyon esnasında güvende olurlar ve operasyon sonrası iyileşme sürecini de daha rahat geçirirler.

Ameliyat Sonrası Korse Kullanımı
Ameliyat olduktan sonra odanıza geldiğinizde size uygun olarak seçilmiş bir korse üzerinizde olacaktır. Bu korseler ameliyat sonrasında hızlı iyileşebilmeniz için üzerinizde kalmalıdır. Bu ve bunun gibi önlemler sizin iyileşmenizi hızlandırmak ve daha iyi, güzel bir sonuç almak içindir. Ayrıca korse kullanımı estetik bir görünüme daha kolay kavuşmanızı sağlayacaktır.

Riskleri Nelerdir
Her ameliyat türünde olduğu gibi karın ameliyatlarında da hem ameliyat esnasında hem de ameliyat sonrasında oluşabilecek bazı riskler mevcuttur. Riskler her ne kadar az olsa ve çoğu hastada görülmese de bu riskler hakkında bilgili olmalı ve risklere karşı hazırlıklı olmalısınız. Bu risklerden bazıları; yara olan bölgede enfeksiyon oluşumu, operasyonun gerçekleştiği bölgede oluşan apselerdir. Bu gibi riskleri en aza indirmek için doktorunuzun size verdiği tavsiyeler uymalı ve ameliyat sonrasında kendinizi fazla zorlamamalısınız. Kendinize dikkat ettiğiniz takdirde ameliyat sonrasında oluşabilecek riskler en az seviyeye inmektedir.

Kaynak: FBM

 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |