Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

Kasım Ayında Mescid-i Aksa’ya 2020 İşgalci Baskın Düzenledi

Okunma: 707
FİLİSTİN 6 Aralık 2018 01:16
Videoyu Aç Kasım Ayında Mescid-i Aksa’ya 2020 İşgalci Baskın Düzenledi

Kudüs Araştırma Merkezi’nin raporuna göre, Kasım ayında Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara katılan Yahudi yerleşimcilerin sayısında artış görüldü.

KahveKitap
Raporda, geçen ay Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen işgalcilerin sayısının 2020’ye ulaştığı, baskınlara katılanlar arasında sivil kıyafetli işgal askerleri ile sözde heykel öğrencilerinin de olduğu belirtildi.

İstatistiklere göre, Kasım ayında 45’i sivil giyimli işgal askeri, 1294 Yahudi yerleşimci ve 681 Yahudi öğrenci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.Kudüs Araştırma Merkezi Müdürü Imad Ebu Avvad, bu kadar çok işgalcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesinin işgal rejiminin baskına katılanların sayısını sürekli artırarak emrivaki oluşturma politikasını yansıttığını söyledi.

Ebu Avvad, Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara katılan sözde heykel öğrencilerinin sayısında artış görüldüğüne dikkat çekti.

İsrail’in Filistin’deki bölünmüşlük halinden ve Arap ülkelerinin içinde bulunduğu durumdan yararlandığını belirten Ebu Avvad, Ürdün’e çağrıda bulunarak işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerini deşifre etmesini istedi.


 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder