Video Foto Galeri Yazarlar
22.9.2017 - Cuma

Kasım Süleymani’nin Yakın Dostu Öldürüldü

Okunma: 2868
SURİYE 14 Eylül 2016 22:00
Videoyu Aç Kasım Süleymani’nin Yakın Dostu Öldürüldü

Kasım Süleymani’nin dostu Fatimiyyun Tugayı komutanı öldürüldü.

Muhaliflere yakın kaynaklarca yapılan açıklamada, Esed rejim saflarında muhaliflere karşı savaşan Afgan militanlardan oluşturduğu Fatimiyyun Tugayları Komutanı Murtaza Ateyye’nin Esed’in kalesi konumundaki sahil kenti Lazkiye’de öldürüldüğü açıklandı.

Söz konusu grup İran Devrim Muhafızları Komutanlığı’na bağlı olarak Suriye’deki savaşta rejim saflarında görev almakta.
Bu grupların başında ki isim General Kasım Süleymani

Kasım Süleymani, Suriye’de Esed rejimine destek veren ve bir fiil muhalif gruplara karşı savaşan İran destekli Afgan Fatimiyyun, Pakistan Zeynabiyyun, Lübnan Hizbullah’ı ,Irak Hizbullah’ı olarak olarak ta bilinen Harekat el Nuceba ve İran Devrim Muhafızları kuvvetleri komutanlığında en üst rütbeli komutan olarak biliniyor.

Suriye İnsan Hakları Ağı’nın araştırmasına göre, İran Devrim Muhafızları’yla birlikte Suriye’de farklı ülkelerden gelenlerin oluşturduğu 14’ten fazla milis grubu savaşıyor.

İran Devrim Muhafızları, Lübnan Hizbullah Hareketi, Ebul Fadıl el-Abbas Tugayı, Zülfikâr Tugayı, Irak Hizbullahı,Seyyidu’ş Şüheda Tugayları,Bedir örgütü (Muhammed Bakır Sadr güçleri),Kefil Zeynep Tugayı – Asaib Ehlul Hak, El-Vaat Es-Sadık Birliği,Esedullah Galip Tugayı,İmam Hüseyin Tugayı,Mehdi ordusu (Muemmel Tugayı),Afgan Fatimiyyun Tugayı ve Doğu Asya ve diğer ülkelerden gelen savaşçılar.
Kaynak : SuriyeTurk.com

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |