Video Foto Galeri Yazarlar
20.11.2019 - Çarşamba

Katar, İsraillilere kucak açtı

FİLİSTİN 24 Kasım 2018 15:38
Videoyu Aç Katar, İsraillilere kucak açtı

İsrail merkezli Channel 2 kanalı, Katar’ın önümüzdeki yıllarda İsrail ile ilişkilerde yeni bir süreç başlatacağını ve 2022’de Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası’na katılmak isteyen İsrail vatandaşlarının ülkeye girişine izin vereceğini aktardı.

KahveKitap
Channel 2 kanalı, Katarlı yetkililerin kendi medyasına yaptığı açıklamada 2022’deki Dünya Kupası’nda tüm İsrail vatandaşlarının ve İsraillilerin Doha’yı ziyaret etmelerine izin vereceklerini duyurduğunu aktardı. Channel 2, Katar’ın ayrıca İsrailli iş adamlarının da daha önceden planladıkları ziyaretler için izin verdiğini belirtti.

Hamas ise konuya dair yaptığı açıklamada Arap ülkelerinden İsrail ile aralarındaki ilişkilerin normalleştirilmesine yöneik adımlarının durdurulmasını istedi.

Hamas Hareketi Sözcüsü Abdullatif Kanu yaptığı açıklamada “Bazı Arap ülkelerinin işgalci İsrail ile arasındaki ilişkileri normalleştirmesi Filistin halkının adil davasını arkasından vurmaktır” dedi.

Kanu açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Arap ülkelerinin İsrail ile ilişkilerini iyileştirmesi ve işgalci ülkeye ait heyetlerin Arap ülkelerine ziyaret gerçekleştirmesi bunu reddeden Filistin halkına ihanettir. İşgalci ülke halkımızın ve ümmetimizin ana düşmanı olmaya devam edecektir.”

Kanu ayrıca İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Arap ülkelerine gerçekleştireceği herhangi bir ziyaretin kendisine meşruiyet kazandırmayacağını ve Filistin halkına karşı işlediği suçların açığa çıkarılması gerektiğini de sözlerine ekledi.
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca