Video Foto Galeri Yazarlar
11.12.2019 - Çarşamba

Katar Gazze’nin Elektrik Sorununu Çözmek İçin Teknik Ekip Gönderecek

FİLİSTİN 28 Mayıs 2019 11:59
Videoyu Aç Katar Gazze’nin Elektrik Sorununu Çözmek İçin Teknik Ekip Gönderecek

Gazze’nin Yeniden İmarı İçin Katar Komitesi Başkanı Büyükelçi Muhammed El-Imadi, Gazze Şeridi’ndeki elektrik krizini çözmek amacıyla 161 nolu hattın aktif hale getirilmesi için Filistin’e teknik ekip göndereceklerini açıkladı.

KahveKitap
Büyükelçi El-Imadi, Doha’da yaptığı açıklamada, teknik ekibin Ramazan Bayramı’ndan sonra gideceğini ve işgal rejiminden Gazze Şeridi’ne elektrik nakleden hattın aktif hale getirilmesi için ilgili taraflarla görüşmeler yapacağını söyledi.

Katarlı büyükelçi, Mayıs ayı ortalarında Gazze’de düzenlediği basın toplantısında, Gazze Şeridi’nin her geçen gün büyüyen elektrik sorununu çözmek için ülkesinin çabalarını sürdüreceğini açıklamıştı.

Gazze halkının yaşadığı insani krizi hafifletmeye çalıştıklarını dile getiren El-Imadi, Katar’ın yardımlarının bir kısmını Gazze’ye elektrik taşıyan 161 nolu hattın iyileştirilmesine tahsis ettiğini bildirdi.

Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Âl Sani’nin Filistin halkı için 480 milyon dolar bağışladığını hatırlatan El-Imadi, Doha’nın Gazze Şeridi’ndeki tek elektrik santraline yılsonuna kadar yakıt sağlamaya devam edeceğini ifade etti.

Filistin Enerji Kurumu Başkanı Zafir Milham, 161 nolu hattın aktif hale gelmesi durumunda Gazze Şeridi’nin kesintisiz elektrik alabileceğine işaret etmişti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca