Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Katil askerlerden 'keçiye işkence' görüntüleri | Video

Okunma: 3409
SURİYE 1 Haziran 2017 20:20
Videoyu Aç Katil askerlerden 'keçiye işkence' görüntüleri | Video

Suriye'den gelen görüntüler Esed rejimine bağlı unsurların bir keçi yavrusuna yaptığı muameleyi gözler önüne serdi.

Suriye'den gelen görüntüler insanların yıllardır karşı karşıya kaldığı muameleyi gösterirken ülkede bu tarz muameleler insanlarla sınırlı kalmıyor.

Bilindiği gibi Suriye'de Esed rejiminin adı işkenceler ve insanlık dışı muameleler ile anılmaktaydı. Rejime bağlı hapishanelerde esirlere yapılan işkencenin ileri boyutlara vardığı belirtiliyordu. Bölgeden gelen ifadeler ve görgü tanıklarının ifadeleri de bunu doğrular nitelikteydi.

Sosyal medyada rejim unsurlarının bir keçiye işkence ederken çekilmiş video görüntülerinin yayılması ülkede işkencenin vardığı boyutların görülmesi açısından iyi bir örnek. Görüntülerde yer alan rejim unsurları bir keçi yavrusuna "Beşar Esed'i övmesini" söyleyerek işkence ediyor. 

Esed rejimine bağlı olan, bir milis olduğu düşünülen kişi kulağından tuttuğu keçi yavrusuna tokat atarak "Beşar Esed'i övmesini" söylerken, keçi yavrusunun acı içinde bağırdığı görülüyor. Bu kişinin çevresindeki diğer milisler de, oldukça keyif alıyor göründükleri işkenceye ortak oluyor.

Sosyal medyada yayılan görüntüler birçok kişinin tepkisini çekti. Keçi yavrusuna yapılan işkence insanlara yapılan işkencelerin varabileceği boyut hakkında endişelere sebep oldu. 

Kaynak : Mepa News

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |