Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

Katil İsrail askerleri bir Filistinliyi öldürdü

Okunma: 976
FİLİSTİN 7 Şubat 2018 09:12
Videoyu Aç Katil İsrail askerleri bir Filistinliyi öldürdü

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentinde İsrail askerleriyle Filistinliler arasında çıkan olaylarda 1 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 32 kişinin yaralandığı belirtildi.

NisaButikAdana

İşgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentinde İsrail askerleriyle Filistinliler arasında çıkan olaylarda 1 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 32 kişinin yaralandığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Nablus'ta bir Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Filistin Kızılayından yapılan açıklamada ise Nablus'taki olaylarda 15'i gerçek, 17'si plastik mermiyle olmak üzere 32 kişinin yaralandığı ve yaralılardan 2'sinin durumunun ağır olduğu kaydedildi. Açıklamada, 40 Filistinlinin ise atılan göz yaşartıcı gaz nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiği ifade edildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri Nablus'ta baskın düzenleyerek, Cebel eş-Şimali Mahallesindeki bir evi abluka altına aldı.

Evde ikamet edenlerin dışarı çıkmasını isteyen askerler, çevredeki Filistinli gençleri dağıtmak için göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermi kullandı. Filistinli gençler ise taş ve molotofkokteylleriyle karşılık verdi.

Olaylar sırasında İsrail askerleri 9 kişiyi gözaltına aldı.

İsrail makamlarından henüz olaya ilişkin açıklama yapılmadı.
 

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana