Video Foto Galeri Yazarlar
17.7.2019 - Çarşamba

Katil Putin: İdlib'te bulunan örgütlere karşı mücadeleye devam edeceğiz!

Okunma: 913
SURİYE 28 Nisan 2019 14:34
Videoyu Aç Katil Putin: İdlib'te bulunan örgütlere karşı mücadeleye devam edeceğiz!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye’nin İdlib kentinde bulunan örgütlere karşı mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti.

KahveKitap

Çin’in başkenti Pekin’de, 2’inci Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu kapsamında düzenlenen Politik İletişim Alt Forumu nedeniyle bir basın toplantısı düzenleyen Putin, İdlib ve gündemle ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Putin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Suriye’nin İdlib bölgesinde teröristlere!! karşı mücadele etmeyi sürdürmek zorundayız. İdlib’de geniş ölçekli taarruz öncesinde sivil halkı düşünmek zorundayız. İdlib’de geniş ölçekli taarruzu göz ardı etmiyorum fakat şu an uygun zaman değil.”

Rus lider, ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada “ABD’nin İran yaptırımları muafiyetinin sona ermesinin ardından Rusya petrol üretimini hemen artırmayacak. Belli bir seviyede üretimi sürdürmek için OPEC’le anlaşmamız var ve bu anlaşma temmuz ayına kadar geçerli” ifadelerini kullandı.

Dünya ekonomisinde ticaret savaşlarının ve kısıtlamaların, onları başlatanların dışında hiç kimseye gerekli olmadığını söyleyen Putin, “Hiç kimse hiçbir kısıtlama, ticaret savaşı istemiyor. Sadece bu süreçleri başlatanlar böyle bir şeye ilgi duyabilir. Büyük bir çoğunluk, neredeyse yüzde 100 bu kısıtlamaların ve savaşların dünya ekonomisine ve gelişimine zarar verdiğinden emin” diye konuştu.

Kaynak : iznewsagency

Haber var islah eder, haber var ifsad eder