Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

Katil Siyonist Askerlerin Yargılanmasının Önlenmesi İçin Yasa Tasarısı

Okunma: 547
FİLİSTİN 15 Kasım 2018 23:10
Videoyu Aç Katil Siyonist Askerlerin Yargılanmasının Önlenmesi İçin Yasa Tasarısı

İsrail hükümetinin yasama ile ilgilenen bakanlar komitesi önümüzdeki Pazar günü İsrail ordusunda askerlik görevi yapanların ve İsrail güvenlik teşkilatında çalışanların dokunulmazlığını sağlayan ve güvenlikle ilgili görevlerini sürdürürken yaptıklarından dolayı yargı önüne çıkarılmalarını zorlaştıran bir yasa tasarısını görüşecek.

KahveKitap
Haaretz gazetesinin yayınladığı habere göre yasa tasarısı işgalci askerlerin ve güvenlik görevlilerinin görevlerini yerine getirmeleri esnasında teröre karşı işledikleri fiillerden ve gerçekleştirdikleri cinayetlerden dolayı yargılanmalarını engelleme hükümlerini içeriyor.

Yasa tasarısını sunan milletvekilleri söz konusu gazeteye yaptıkları açıklamada; bu yasa tasarısını hazırlarken Filistinlileri şehit eden bazı askerlerin yargı önüne çıkarılmalarını nazarı dikkate aldıklarını dile getirdiler.

Tasarının amacı siyonist işgalcilerin Filistinlileri hedef alan saldırılarda kendilerini çok rahat hissetmelerini ve işleyecekleri cinayetlerden dolayı herhangi bir sorgulamaya maruz kalmayacaklarından emin olmalarını sağlamak.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder