Video Foto Galeri Yazarlar
18.6.2019 - Salı

Katliamcı Komutan yalvararak cephane yardımı istedi! (Video)

Okunma: 4332
SURİYE 30 Nisan 2015 14:31
Videoyu Aç Katliamcı Komutan yalvararak cephane yardımı istedi! (Video)

Suriye’de 84.Tugay komutanının telefonda Esed’e yalvararak cephane yardımı istediği görüntüler ortaya çıktı.

Son aylarda muhalifler karşısında ağır kayıplar veren Suriye ordusu gün geçtikçe dağılıyor.

Hama kentinin Tenmiye bölgesi yakınlarında muhaliflerin operasyonu sonrası ciddi kayıplar veren 84.Tugay’ın komutanı Suheyl Hasan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’le yaptığı telefon görüşmesi yayınlandı. Askerlerin Ziyare Köyü ve Tenmiye Bölgesi gibi önemli noktalardan çekildiğini belirten Hasan, durumlarının çok kötü olduğunu ifade etti ve Esed’den ‘acil’ cephane göndermesini istedi.

ASKERLER SLOGAN ATTI

Suheyl Hasan’ın Esed’le telefon görüşmesini gerçekleştirdiği sırada yanında bulunan yaklaşık 800 asker ‘Canımız kanımız sana feda olsun ey Beşşar’, ‘Rusya’nın tarihi yazar, Suriye’nin komutanı Beşşar’ sloganları attı.  

İnternete yüklenen bu görüntüler Esed ordusunun durumunu da gözler önüne serdi. Muhaliflerin son haftalarda ülke genelinde gerçekleştirdiği operasyonlarda bine yakın Esed askeri hayatını kaybetti. Önemli kontrol noktalarının yanında cephanelerini de kaybeden birçok Tugay çaresiz bir biçimde bekliyor. Karada ağır darbe yiyen Esed ise kimyasallar da dahil elindeki tüm silahları kullanıyor.

SUHEYL HASAN KATLİAM KOMUTANI

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi daha önce 84.Tugay komutanı Suheyl Hasan’ın sivil katliamları yönettiğini açıklamıştı. Varil bombasını ilk kullananlardan biri olan Hasan, gerçekleştirdiği bombardımanlarda birçok sivili katletmişti. Hasan, Hama, İdlib ve Halep bölgesinde Esed’in en güvendiği komutanlarından biriydi. Hasan aynı zamanda sivilleri katleden, kadınlara tecavüz eden ‘Şebbiha’ güçlerinin başında da yer alıyor.

Kaynak : Haber7

Haber var islah eder, haber var ifsad eder