Video Foto Galeri Yazarlar
18.3.2018 - Pazar

Katolik Kardinal: Hz. Muhammed Allah'ın Peygamberidir

Okunma: 4692
GÜNDEM 19 Eylül 2017 11:50
Videoyu Aç Katolik Kardinal: Hz. Muhammed Allah'ın Peygamberidir

Daha önce ABD'nin Washington D.C. Kentinde de görevde bulunmuş olan Katolik Kardinal Theodore McCarrick'den Hristiyan dünyasında tartışılan bir açıklama geldi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v) Allah tarafından görevlendirilmiş bir Peygamber ve Kur'an-ı Kerim'in de yaratıcının sözü olmadığına inanıyor. Bu inanış nedeniyle pek çok Hristiyan din görevlisi benzer söylemleri dile getiriyor.

Hristiyanların genel inanışına zıt bir açıklama

Fakat Hristiyanların genel inanışına zıt bir açıklama geçtiğimiz gün bizzat Katolik bir Kardinal tarafından söylendi. 2001 ve 2006 yılları arasında Washington D.C. Başpiskoposu olarak görev yapmış, şimdi ise Katolik Kilisesi'nin 213 Kardinalinden biri olan Theodore McCarrick, Müslümanların bir konferansına katıldı ve Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (asm) Allah tarafından görevlendirilmiş bir Peygamber olduğunu söyledi.

Hz. Muhammed ilahi bir kaynağa sahip

Katolik inançlarında peygamberliğin ilahi bir kaynağı olması gerektiğini söyleyen McCarrick, Hz. Muhammed'in (asm) bu ilahi kaynağa sahip olduğunu söyledi.

Ezber bozan sözleri hayli tartışılacak

My Catholic Standart'ın haberine göre ve İslamiyette önceliğin barış, merhamet gibi kavramlar olduğunu vurgulayan McCarrick'in İslamiyet ve Peygamberimiz üzerine ezber bozan sözleri bir hayli tartışılacak gibi.

Kaynak : Risale haber

Haber var islah eder, haber var ifsad eder