Video Foto Galeri Yazarlar
20.3.2019 - Çarşamba

Kaybedersem siz de kaybedersiniz

Okunma: 1039
DÜNYA 30 Ağustos 2018 08:09
Videoyu Aç Kaybedersem siz de kaybedersiniz

ABD Başkanı Trump’ın, Kasım ayında yapılacak ara seçimler öncesi Evanjelikleri uyardığı ortaya çıktı. Beyaz Saray’da Evanjelik liderlerle bir araya gelen Trump, “Sahip olduğunuz her şeyi kaybetmekten sadece bir seçim uzaktasınız. Yoksa her şey biter” diyerek kendisine oy verilmesini istedi. Trump, aksi halde “şiddet dalgasının başlayacağı” tehdidinde bulundu.

Eski avukatı Michael Cohen’in itirafçı olmasıyla hakkında başlayan ‘görevden azledilme’ tartışmaları nedeniyle her gün iç ve dış politikada yeni bir tehdit savuran ABD Başkanı Donald Trump’ın son hedefi, en büyük destekçilerinden olan Evanjelikler oldu. ABD merkezli New York Times gazetesi, ABD Başkanı Trump’a ait olduğunu iddia ettiği bir ses kaydı yayınladı. Söz konusu kayıtta, Trump’ın Pazartesi akşamı Beyaz Saray’da yemekte bir araya geldiği Evanjelist liderlere yönelik uyarı mahiyetinde konuşmasının yer aldığı belirtildi.
 

‘HER ŞEY BİTER’

Evanjelist liderlerden, cemaatlerini tüm güçleriyle oy kullanmaya ikna etmesini isteyen Trump, oy pusulasında kendi adının olmayacağını hatırlatarak, “Pusulada ben yokken insanlar oy vermeye gidecekler mi? Sizden sadece herkesin oy vermeye gittiğinden emin olmanızı istiyorum” dedi. Cumhuriyetçilerin ara seçimi kaybetmesi durumunda ülkede şiddet dalgasının başlayabileceğini iddia eden ABD Başkanı, “Sahip olduğunuz her şeyi kaybetmekten sadece bir seçim uzaktasınız. Yaptığımız her şeyi tersine çevirecekler. Bunu çabucak ve şiddet kullanarak yapacaklar. Her şeyi hemen bitirecekler. Antifa’ya (anti faşist hareket) bakın. Bunlar şiddet dolu insanlar” ifadelerini kullandı.

EKONOMİYİ HEDEF ALMIŞTI

Trump, daha sonra kullandığı ifadelerle ise adeta “Ben kaybedersem siz de kaybedersiniz” mesajı verdi. ABD Başkanı Trump, “Eğer cemaatleriniz 6 Kasım’da oy vermeye gitmezlerse çok zor bir periyodun içine gireceğiz.” şeklinde konuştu. ABD Başkanı, daha önce yaptığı açıklamalarda, başkanlıktan azledilmesi durumunda Amerikan ekonomisinin çökeceğini ve herkesin fakirleşeceğini savunmuştu. Trump’ın avukatı ve eski New York Belediye Başkanı Rudy Giuliani de, Trump azledilirse Amerikan halkının ayaklanacağı tehdidini savurmuştu.
 

Bir tehdit de teknoloji devlerine

ABD Başkanı Trump, medyaya yönelik “sahte haber” suçlamaları sonrası internet platformlarını da gözüne kestirdi. Trump, teknoloji endüstrisinin dev isimleri Google, Twitter ve Facebook’u taraflı davranmakla suçladı. Trump, Google’ın kendisiyle ilgili daha olumsuz haberleri arama sonuçlarında en üstlerde gösterdiğini iddia etti. “Dikkatli olsalar iyi olacak çünkü bunu insanlara yapamazlar…gerçekten binlerce şikayet geliyor” ifadelerini kullanan Trump, söz konusu 3 platforma yönelik hangi adımları atacağına ise değinmedi.
 


Clinton’ı Çin hackledi

Rusya soruşturmasında eski avukatının itirafçı olmasıyla büyük şok yaşayan Trump, Kasım 2016’daki başkanlık seçiminde kendisiyle yarışan rakibi Hillary Clinton’ın elektronik posta hesaplarının Çin tarafından hacklendiğini iddia etti. Herhangi bir kanıt göstermeyen ABD Başkanı’na göre, Çin’in siber saldırısına uğrayan hesapta çok sayıda gizli bilgi vardı. Kampanya sürecinde hacklenen e-mailler seçimler ve sonrasında çokça tartışılırken, ABD daha önce söz konusu olayla ilgili Rusya’yı suçlamıştı.

Kaynak : yenişafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder