Video Foto Galeri Yazarlar
16.12.2019 - Pazartesi

Kerç Boğazı'ndan yanan gemilerin mürettebatını kurtarma çalışmaları durduruldu

DÜNYA 22 Ocak 2019 12:45
Videoyu Aç Kerç Boğazı'ndan yanan gemilerin mürettebatını kurtarma çalışmaları durduruldu

Rusya Federal Deniz ve Nehir Taşımacılığı Ajansı'ndan (Rosmorreçflot) bir kaynak dün Kerç Boğazı yakınlarında yanan iki geminin mürettebatına yönelik kurtarma çalışmalarının durdurulduğunu, kayıp mürettebattan haber alınamadığını söyledi.

KahveKitap
Sputnik'e konuşan Rosmorreçflot'tan bir kaynak, Kerç Boğazı'nda yanan ve aralarında Türklerin de bulunduğu iki geminin mürettebatına ilişkin kurtarma çalışmalarının sonlandırıldığını söyledi.

Geri kalan mürettebat kayıplarını aramaya devam edeceklerini ve yangının da hala devam ettiğini ekledi.

Kaynak, "Kurtarılan denizciler ve sudan çıkarılan cesetler sabah 5:00'da Mekuriy gemisine konuldu. Yakın zamanda Kerç'e ulaştırılacaklar" dedi.

YAKIT DÖKÜLMEDİ, ÇEVRE ZARAR GÖRMEDİ

Başka bir kaynak gemideki yakıtın denize dökülmediğini, olaydan çevrenin zarar görmediğini söyledi.

GAZIN TAMAMININ YANMASI BEKLENİYOR

Novorossiysk Arama-Kurtarma Komuta Merkezi'nden Sputnik'e yapılan açıklamada da yangının hala söndürülemediği, gemilerdeki sıvılaştırılmış doğalgazın tamamının yanmasını bekledikleri belirtildi.

Kerç Boğazı yakınlarında dün sıvılaştırılmış doğalgaz taşıyan 2 gemi alev aldı. Ön verilere göre yangın yakıt ikmali sırasında yaşandı. Olayda 12 kişi kurtarıldı, 11 kişi öldü, 9 kişi de kayıp. Gemilerde 16 Türk vatandaşının olduğu belirtilmişti.

GEMİLERDE 4.700 TONDAN FAZLA GAZ VARDI

Sputnik'e konuşan Kırım Acil Durumlar Bakanlığı yetkilisi yanan gemilerde yaklaşık 4.700 ton sıvılaştırılmış doğalgaz olduğunu söyledi.

Kaynak : sputniknews tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca