Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Keşmir’de İnsanlar Merhametsizce Katlediliyorlar

Okunma: 2659
İSLAM DÜNYASI 10 Nisan 2017 12:18
Videoyu Aç Keşmir’de İnsanlar Merhametsizce Katlediliyorlar

Hindistan Polisi artan oranlarla Keşmirli Müslüman sivilleri öldürmeye devam ediyor. Hindistan’ı protesto eden kalabalığa ateş açan Polis, 8 Müslümanı daha katletti.

Gösteri düzenleyen kalabalığa tabanca ve pompalı tüfeklerle ateş açan Hindistan Polisi, sivil halka yönelik sert tutumuyla dikkat çekti.

Olay, Keşmirli Müslümanların Srinagar’da düzenlenen seçimleri protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenlemesinin ardından başladı.

Srinagar’ın Budgam ilçesinde düzenlenen seçimleri protesto eden kalabalık Hindistan Yönetimi aleyhine sloganlar attı. Göstericileri dağıtmak isteyen Hindu asker ve paramiliter kuvvetlerin tabanca ve pompalı tüfeklerle protestoculara ateş açtığı kaydedildi.

Budgam’da yaşanan can kayıplarının duyulmasıyla birlikte protestoların merkez Srinagar’a yayıldığı ifade edildi.

Srinagar’daki protestolara katılan bir gösterici ‘bu, Keşmir’de yaşanmakta olanlara karşı bir tepkidir, çünkü insanlar merhametsizce katlediliyorlar’ şeklinde konuştu.

Protestocu ekledi: “Gençler öfkemizi ve muhalefetimizi mümkün olan her yolla göstermek için geliyorlar.”

Hindistan’ın Keşmir üzerinde hak iddia etmesi ve bölgedeki Müslümanlara yönelik vahşi tutumu, 1990’ların sonları boyunca süren savaşa neden olmuştu. Birçok Hareketin katıldığı savaş, Pakistan Yönetimi tarafından da destekleniyordu.

Kaynak : Asyanın Sesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |