Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

Keşmir’de Yeni Cihat Grubu: Tağut Hint İşgalcilerin Zulmünü Bertaraf Etmek İçin

Okunma: 2367
İSLAM DÜNYASI 27 Temmuz 2017 13:00
Videoyu Aç Keşmir’de Yeni Cihat Grubu: Tağut Hint İşgalcilerin Zulmünü Bertaraf Etmek İçin

Hindistan işgalindeki Keşmir’de yeni bir cihat grubu kuruldu. Ensar Gazve Hind –Hindistan Savaşının Yardımcıları- kuruluş açıklamasını yayınladığı resmi bildiriyle duyurdu.

El Hurr Medya tarafından ilan edilen açıklamada şöyle denildi:

“Bismillehirrahmanirrahim. Hamd, bütünüyle Allah’a aittir. Selatu selam, Peygamberimiz Muhammed’e, ailesine ve ashabına olsun.

Kahraman Mücahit Burhan Wani’nin şehadetinden sonra Müslüman Keşmir halkının tağut Hint işgalcilerinin zulmünü bertaraf etmek için cihat bayrağını kaldırmasıyla Keşmir’deki cihat uyanş safhasına girdi; ve biz cihat ve Allah’ın yardımıyla ülkemiz Keşmir’i özgürleştireceğiz inşallah.

Bu hedef doğrultusunda, yeni bir cihat grubu, şehit Burhan Wani’nin arkadaşları tarafından Mücahit Zakir Musa liderliğinde kuruldu.

Ensar Gazve Hind’in resmi yayın organının adı El Hurr’dur. El Hurr özgür/bağımsız anlamındadır; ve logosu da şu şekildedir:

Çalışmalarımızın tamamı bu medya aracılığıyla yayınlanacak ve yakında Ensar Gazve Hind hakkında önemli ve detaylı bir açıklama, bu medya aracılığıyla yayınlanacak inşallah.

Dualarımızın sonu alemlerin Rabbi Allah’a hamd etmekle biter.”

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |