Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

Konvoyunun geçeceği yola mayın döşediler

Okunma: 5959
SURİYE 15 Aralık 2016 17:14
Videoyu Aç Konvoyunun geçeceği yola mayın döşediler

Halep'te varılan ateşkesten sonra oradaki sivil ve muhaliflerin bölgeden tahliyesi için çalışmalar devam ederken, konvoyun kullandığı yolda mayınların yerleştirildiği ortaya çıktı. Konvoyun mayın temizliğinden sonra İdlib'e ulaşacağı açıklandı.

Bu sabah saat 8'de varılan ateşkes anlaşmasının ardından bölgeye giden konvoyun ilk etapta hasta ve yaralıları taşıyacağı açıklanırken, konvoyun geri dönüşünde bazı sorunların yaşandığı ortaya çıktı. Hasta ve yaralıları aldıktan sonra dönüş yolunda Esed rejimi ve İran komutasındaki milislerin saldırısına uğrayan konvoy tekrar şehir merkezine döndü. Milislerin saldırısında dört kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Saldırı sonrası büyük bir krizin yaşandığı ateşkes, yapılan görüşmeler sonrası yeniden devreye sokuldu. Rusya ve Türkiye'den gelen açıklamaların ardından yeniden yola çıkan konvoyun Esed rejimi ve milislerin kontrolünde bulunan bölgedeki yolların mayınlı olması nedeniyle gecikeceği açıklandı.
 
Konvoyun kullandığı rota üzerinde bulunan mayınların temizlenmesi için çalışmaların yürütüldüğünü belirten yetkililer bulundukları bölgeye 5 kilometre uzakta bulunan toprak yollarda mayın ve toprak yığınlarının temizlendiğini duyurdu.

Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |