Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2019 - Pazar

Küçük Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

Okunma: 195
Tanitim yazıları 1 Mart 2018 17:52
KahveKitap
Dekorasyon çok eğlenceli bir iştir. Yaşadığınız alanı baştan tasarlayarak çok huzurlu bir mekân elde edebilirsiniz. Bir başka deyişle adeta bir eser yaratıyorsunuz. Birçok insan evini, çalışma odasını dekore edip, mutluluk duyacağı farklı bir ortam elde etmek ister. Bunun için kendi hayal gücünüzü kullanarak birçok farklı dekorasyon modelini yasadığınız ev ve iş yerinde kullanabilirsiniz. Aşağıda sıralanan fikirleri evinize uygulayarak hem hayatınızı kolaylaştıracak hem de şık ve düzenli görünüm kazanacaksınız.

Ülkemizde gayrimenkul fiyatları çok yüksek seviyelerde olduğu için insanlar genelde isteklerinden daha düşül metrekareye sahip evlerde oturuyorlar. Bu yüzden küçük evlerin dekore edilmesi daha önemli bir konu haline gelmektedir. Small house decorating sayfasından görsel olarak tasarım örneklerini inceleyebilir ve kendi eviniz için bazı dizayn örnekleri edinebilirsiniz. Tabii ki küçük evlerin doğal olarak da küçük balkonları oluyor. Balkonlar yaz aylarının kavucuru zamanlarında bizlerin kaçamak noktaları ve onların dekore edilmesi bu durumda önemi olmaktadır. Sizlere küçük balkonların dekore edilmesinde tasarımları incelemeniz için small balconies ideas sayfasını öneriyoruz. Sayfadaki görsel örnekler gerçekten size ilham kaynağı olacak. Ayrıca aşağıdaki maddelere de dikkat ederek harika evler tasarlamanız mümkün olabilir.


Ev İçin Tasarlanan Dekorasyon Fikirleri

1-) Eski kapı tokmaklarını askı olarak kullanabilirsiniz.
2-) Duvarınızdaki görüntüyü bozan, termostat ayar paneli ve benzeri gibi şeyleri bir tablonun arkasına saklayabilirsiniz.
3-) Bilezik gibi aksesuarlarınızı kağıt avlu askısına asarak düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
4-) Evinizde bulunan eski çekmeceleri elden geçirerek raf olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle etrafınızdaki fazla malzemeleri bu raflarda saklayabilirsiniz.
5-) Kırılmış, dökülmüş eski çamaşır sepetlerini duvarlara yuvarlak desenler yapmak için kullanabilirsiniz.
6-) Şarap koymak için kullandığınız şarap stantları, aynı zamanda havlularınızı koymak için de çok iyi bir alternatiftir.
7-) Kapı arkasına oluşturacağınız bir askılığa ütü sehpasını asarak düzgün bir görüntü elde edebilirsiniz.
8-) Evinizde kullanmadığınız CD dolaplarını banyonuzda raf olarak kullanıp çok iyi bir şekilde banyonuzun düzenli olmasını sağlayabilirsiniz.
9-) Eski kitaplıklarınızı mutfağa götürerek raf şeklinde depolama alanı haline getirebilirsiniz.
10-) Evinizde kullanmadığınız eski bidonlara musluk takarak içeceklerinizi oradan kullanabilirsiniz.
11-) Banyo içine takacağınız fazladan bir duş perdesi barı lifleriniz için kullanışlı bir aska haline gelecektir.
12-) Duş başlıklarına okaliptus asarak inanılmaz bir etki yaratabilirsiniz.
13-) Kullanmadığınız eski askıları bir kablo sarıcı olarak kullanıp, dağınıklıktan kurtulabilirsiniz.
14-) Boşalan peçete kutularının değerlendirerek, onların içine boş poşetlerinizi koyup, düzenleyici olarak kullanabilirsiniz.
15-) Araba camı silecekleri halılardaki hayvan tüylerini temizlemek için müthiş bir alternatiftir.
16-) Halılarınızın zemininden kaymaması için altına lateks sürebilirsiniz.
17-) Evinizde kullandığınız depolarınıza, boş karton kutularını duvara raptiye ederek, düzenleyici olarak kullanabilirsiniz.
18-) Eğer ki dolabınıza az bir şekilde ışık geliyorsa bu karanlığı gidermek için ışık şeritlerini dolabınıza yapıştırabilirsiniz.
19-) Mutfak dolaplarının altına mıknatıs yerleştirip daha sonra kavanozları metal kısmından bu mıknatıslara yapıştırarak, şık bir tasarım elde edebilirsiniz.
20-) Oje kullanarak anahtarlarınızı boyayabilir ve böylelikle hangi anahtarın nereye ait olduğunu kolayca tespit edebilirsiniz.
21-) Duvara monte edeceğiniz bir kartonpiyer sayesinde topuklu ayakkabılarınızı rahatlıkla asabilirsiniz. Tüm bu dekorasyon fikirlerine kendinizde hayal gücünüzü kullanarak ekleme yapabilir, ev ve iş yerinizde şık tasarımlar elde edebilirsiniz.

Haber var islah eder, haber var ifsad eder