Video Foto Galeri Yazarlar
18.7.2019 - Perşembe

Kudüs Günü Cuması Gösterilerinde 11 Filistinli Yaralandı

Okunma: 5480
FİLİSTİN 1 Haziran 2019 12:09
Videoyu Aç Kudüs Günü Cuması Gösterilerinde 11 Filistinli Yaralandı

Gazze Şeridi’nin doğusunda dün (31 Mayıs) ikindiden sonra Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen yürüyüşlere işgal güçlerinin ateş açması sonucu çok sayıda gösterici yaralandı.

KahveKitap
Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin Filistin Sağlık Bakanlığı kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Gazze Şeridi’nin doğusunda 11 kişi işgal güçlerinin kurşunlarıyla yaralandı.

Kaynaklar, göstericilerden onlarcasının da işgal güçlerinin attığı göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini bildirdi.

Filistinliler Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 60’ıncı Cuması faaliyetlerine katılmak üzere bugün ikindiden sonra Gazze Şeridi’nin doğusunda sınır hattı yakınlarında kurulu dönüş kamplarına akın etti.

Muhabirimiz, oruca ve sıcak havaya rağmen “Dünya Kudüs Günü” Cuması faaliyetlerine çok sayıda kişinin katıldığını söyledi.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, Filistinlileri bugünkü gösterilere katılmaya davet ederek, hiç kimsenin Filistin halkına ucuz çözümler dayatamayacağını belirtmişti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Gazze Şeridi’ndeki lideri Yahya Es-Sinvar da Gazze halkını bugünkü gösterilere katılmaya davet etmişti.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder