Video Foto Galeri Yazarlar
25.6.2019 - Salı

Kudüs’te Sekiz Çocuğu Gözaltına Aldı Ve El-Amud Kapısı’nı Kapattı

Okunma: 501
FİLİSTİN 10 Nisan 2019 15:59
Videoyu Aç Kudüs’te Sekiz Çocuğu Gözaltına Aldı Ve El-Amud Kapısı’nı Kapattı

İşgal güçleri bu sabah (10 Nisan Çarşamba) Mescid-i Aksa’nın en ünlü kapılarından El-Amud Kapısı’nı kapattı ve başta öğrenciler olmak üzere Filistinlilere kötü muamelede bulundu.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Kudüs kentinde, Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvad beldesinde ve Kudüs’ün güneydoğusundaki Cebel El-Mukebbir’de sekiz çocuğu gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal polisi El-Amud Kapısı’nın bölgede şüpheli bir cisim bulunması sebebiyle kapatıldığını öne sürerken, işgal güçlerinin son dönemde aynı bahaneyle bölgeyi birçok kez kapattığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin El-Amud Kapısı bölgesinde Filistinli bir öğrenciyi darp ettikten sonra gözaltına aldığı belirtildi.

Bu arada, işgal güçlerinin Silvan ve Cebel El-Mukebbir beldelerinde Filistinli yedi çocuğu gözaltına aldığı ifade edildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin gözaltına aldığı çocukların Hıdır Muhammed Avde(13), Cihad Cevad Ebu Rumuz (15), Sultan Serhan (14), Muhammed Cevad Ebu Rumuz (14), Mühenned Zeyd Meşahira (17), Uday Adnan Ğays (17) ve Ömeri Süleyman Meşahira (17) olduğunu açıkladı.

İşgal güçlerinim gözaltına aldığı çocukları sorguya çekmek için Kudüs’ün batısındaki El-Meskubiyye Polis Merkezi’ne ve Salahaddin Caddesi’ndeki bir karakola götürdüğü öğrenildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder