Video Foto Galeri Yazarlar
21.5.2019 - Salı

Kudüs'te Yahudi Yerleşimciler İçin 58 Bin Konut İnşa Edildi ​

Okunma: 844
FİLİSTİN 27 Ağustos 2018 13:00
Videoyu Aç Kudüs'te Yahudi Yerleşimciler İçin 58 Bin Konut İnşa Edildi ​

Trump'ın kararının işgal hükümetini cesaretlendirdiğini söyleyen ​Et-Tufekci: Kudüs'te Yahudi Yerleşimciler İçin 58 Bin Konut İnşa Edildi ..

Filistinli harita uzmanı Halil Et-Tufekci, Kudüs'te 58 bin Yahudi yerleşim birimi inşa edildiğini, 10 yıl içinde yerleşimciler için kentte bu sayı kadar daha konut yapılmasının ve kentin en az yüzde 87'sine el konulmasının planlandığını söyledi.Et-Tufekci,konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Yahudi yerleşimciler için konut inşası sürecinin üç aşamalı olduğunu bildirdi.Birinci aşamanın konut inşa edileceğinin ilanı olduğunu belirten Et-Tufekci, daha sonra projenin onaylandığını ve son olarak da ihaleye çıkarıldığını, ihale aşamasının birkaç aydan üç yıla kadar sürebileceğini ifade etti.

Et-Tufekci, Trump'ın Kudüs'ü işgal rejiminin başkenti ilan etme kararının Netanyahu hükümetini Kudüs'te ve Batı Yaka'da Yahudi yerleşimciler için daha çok konut inşa etmeye teşvik ettiğini belirtti.
İşgal rejiminin planlarına da değinen Filistinli harita uzmanı, işgal rejiminin başta 2020 ve 2050 projeleri olmak üzere birçok stratejik projeleri olduğuna dikkat çekti.

 
Kaynak : fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder