Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

Kudüs’te Yapılan Araçlı Eylemde Bir Asker Yaralandı

Okunma: 1465
FİLİSTİN 3 Eylül 2016 09:11
Videoyu Aç Kudüs’te Yapılan Araçlı Eylemde Bir Asker Yaralandı

İntifadanın devam ettiği Kudüs’te Yapılan Araçlı Eylemde Bir Asker Yaralandı. Ekim 2015'ten bu yana Filistinli gençler zaman zaman işgalcilere karşı araçlı eylem gerçekleştiriyor.

İşgal altındaki Kudüs’ün El-İseviyye beldesinin girişinde aracını işgal askerlerinin üzerine süren bir şahsın askerlerden birinin yaralanmasına neden olduğu belirtildi.

İşgal polisi tarafından yapılan açıklamada, Kudüs’ün İseviyye beldesinin girişinde bulunan askeri geçiş noktasında Filistinlilere ait bir aracın durdurulmak istenmesi üzerine söz konusu şahsın aracını askerlerin üzerine sürdüğü belirtilerek, askerlerin ateşle karşılık vermesi üzerine aracın hızla uzaklaştığı ifade edildi.

İşgal polisi olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve bölgede geniş çaplı aramalar yaptıklarını, eylemin amacını öğrenmeye çalıştıklarını kaydetti.

Siyonist yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemelerine ve cami cemaatine ve caminin bazı bölümlerine saldırmalarına karşı çıkmak ve işgal rejiminin Mescidi Aksa’yı bölme planlarını engellemek için Ekim 2015 tarihinde intifada başlatan Filistinli gençler işgal askerleriyle Yahudi yerleşimcilere yönelik araçlı ve bıçaklı eylemlerde bulunuyorlar.

FİEM


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |