Video Foto Galeri Yazarlar
18.11.2017 - Cumartesi

Kudüs'teki Çatışmalarda Filistinli Bir Genç Şehit Oldu

Okunma: 1773
FİLİSTİN 12 Ekim 2016 09:56
Videoyu Aç Kudüs'teki Çatışmalarda Filistinli Bir Genç Şehit Oldu

Kudüs kentinde dün akşam saatler süren çatışmalar sırasında Filistinli bir gencin şehit olduğu ve beş gencin de yaralandığı bildirildi.

Kudüs Enformasyon Merkezi'nin bildirdiğine göre, Silvan beldesi sakinlerinden 20 yaşındaki eski esir Ali Atıf İbrahim Şuyuhi beldedeki çatışmalar sırasında işgal güçlerinin kurşunuyla şehit oldu.

Silvan beldesindeki kaynaklar, Filistinli gencin çatışmalar sırasında ağır yaralandığını, işgal güçleri bölgeye giriş çıkışı kapattığı için ilk yardım ekiplerinin yaralı gence ulaşamadığını ifade etti.

Kudüs'ün kuzeyindeki Er-Ram ve Silvan beldelerinde işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında dün yaşanan çatışmalarda daha önce de beş gencin yaralandığı ve üç gencin gözaltına alındığı belirtilmişti.

Filistinli gençlerin çatışmalar sırasında işgalcilere ait bir otobüsü ve tramvayı taşladıkları, her ikisinde de maddi hasar meydana geldiği kaydedildi.

Filistin Kızılayı, ilk yardım ekiplerinin Er-Ram beldesindeki çatışmalarda yaralanan dört gence müdahale ettiğini bildirirken, görgü tanıkları Filistinlilere ait bir aracın da yandığını söyledi.

Kaynaklar, dün akşam ayrıca Silvan beldesinde de bir gencin çatışmalar sırasında plastik mermiyle gözünden yaralandığını ve olay yerinde tedavisinin yapıldığını ifade etti.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder