Video Foto Galeri Yazarlar
24.9.2017 - Pazar

Kunduz ve İlçelerinde son durum!

Okunma: 2798
ÖZEL HABER 8 Mayıs 2017 11:41
Videoyu Aç Kunduz ve İlçelerinde son durum!

Taliban ve Afgan birlikleri arasındaki çatışmalar Kunduz ve ilçelerinde yoğunlaştı.

 ISLAH HABER / ÖZEL 

Taliban birlikleri saldırılarını Kunduz ve çevresine yoğunlaştırdı. Afgan ordusunun Kunduz ilçelerini geri almak için başlattığı operasyonlar esnasında Kala-i Zal ilçesinide Taliban'a kaptırınca Afgan hükümeti alarma geçti.

Ağır donanımlı Afgan komandoları, silah ve mühimmat desteğini bölgeye konuşlandıran Abd ve Nato destekli hükümet Taliban karşısındaki başarısızlıkları durdurmak için bölgede büyük bir operasyon hazırlığına girişti.


Öte yandan Taliban kontrolüne geçirdiği Kale-i-Zal ilçesinde Afgan Güvenlik Güçlerine bağlı 6 Arbaki Taliban'a teslim oldu.Taliban, Tahar'dan gelecek olan Afgan kuvvetlerinin takviye birliklerini engellemek adına Kunduz - Han Abad yolunu kontrol altına aldı.Afgan Ordu Komutanı 'Niaz' ve beraberindeki 16 asker, Kunduz şehrinin doğusunda Taliban tarafından öldürüldü.Taliban ise Kala-i Zal ilçesinde ele geçirdiği mühimmatlarla Kunduzun ilçeleride dahil tamamını ele geçirerek ganimet elde ettiklerini açıkladı. Bölgeden son gelen görüntülerde Kala-i Zal tamamen Taliban kontrolüne geçmiş bulunmakta.

Taliban hareketi yayınladığı videoda Kala-i Zal ilçesinde Afganistan bağrağını indirip Taliban bayrağını astığı görüntüleri paylaştı.
Haber içeriği için @Krokons / Salih Aydın'a teşekkür ederiz.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |