Video Foto Galeri Yazarlar
19.8.2019 - Pazartesi

Kur'an'ı Kerim Tefsir Dersleri Başlıyor

Okunma: 11889
SOHBET ve DERSLER 23 Eylül 2018 10:03
Videoyu Aç Kur'an'ı Kerim Tefsir Dersleri Başlıyor

Kuran bir hayat nizamı için gerekli bütün hükümleri içinde barındıran ilahi bir kitaptır. İşte bu Kitabı anlamak ve yaşamak adına değerli ilim ehli Suheyl Sarı Hoca’nın rehberliğinde tefsir derslerimiz başlamış bulunuyor. İnternet ortamında siz değerli halkımızın istifadesine sunuyoruz.

KahveKitap
 ISLAHHABER   HABER MERKEZİ 

"Îmân edenlerin, Allah’ın zikrine ve Hakk’tan inene (Kur’ân’a) karşı kalblerinin(korku ve) yumuşama zamânı hâlâ gelmedi mi? (Onlar da) daha önce kendilerine kitab verilenler gibi olmasınlar ki, onların üzerlerine uzun zaman geçti de kalbleri katılaştı. Hem onlardan çoğu, günahkâr kimselerdir." (Hadid - 16)Bu din bir şekil ve gösteriş dini değildir. Havada kalmış hayaller dinide değildir. Zihnen kafalarda yoğrulup beslenen fikri değerler dini de değildir. Bu din, yaşanan hayatın realitesidir. İşte kur’an’da yeralan en büyük terbiye ve yönlendirme prensibi bu değere dayanır.

Kuran bir hayat kitabıdır. Tek celsede okunup kenara bırakılacak bir kitap değildir. Yada sadece ölülere hitap eden, geçmişlerin kıssalarını aktaran bir kitapta değildir. O bütün insanlığa çare, bütün problemlere çözüm, bütün yanlışlıkları düzeltecek bir doğru, bütün karanlıkları aydınlatacak bir nurdur.Kuran bir hayat nizamı için gerekli bütün hükümleri içinde barındıran ilahi bir kitaptır. İşte bu Kitabı anlamak ve yaşamak adına değerli ilim ehli Suheyl Sarı Hoca’nın rehberliğinde tefsir derslerimiz başlamış bulunuyor. İnternet ortamında siz değerli halkımızın istifadesine sunuyoruz.
 

İLMİ TEFSİR
1. DERS - KUR'AN'IN TARİFİ
SUHEYL SARI HOCA
 

İZLEYEMEYEN TAKİPÇİLERİMİZ İÇİN SUHEYL SARI HOCA'NIN TEFSİRE GİRİŞ DERSLERİ


TEFSİRE GİRİŞ 1 SUHEYL SARI HOCA

TEFSİRE GİRİŞ 2 SUHEYL SARI HOCA

TEFSİRE GİRİŞ 3 SUHEYL SARI HOCA

TEFSİRE GİRİŞ 4 SUHEYL SARI HOCA

 

 

 

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder