Video Foto Galeri Yazarlar
17.7.2019 - Çarşamba

Kur’an-ı Kerimle alay eden Van’da ki Sapkın Festival İptal Edilsin!

Okunma: 13689
ÖZEL HABER 31 Mayıs 2019 10:58
Videoyu Aç Kur’an-ı Kerimle alay eden Van’da ki Sapkın Festival İptal Edilsin!

Van Valiliği geçtiğimiz aylarda sapkın festivale gelen tepkiler üzerine yapmış olduğu GezginFest Van etkinliğinin kendilerinden izin almadıklarını ve biletlerin izinsiz satışa sunulduğunu dile getirmesi şuana herhangi bir sonuç getirmedi.

KahveKitap
  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Kur’an-ı Kerim ayetleriyle alay edilen sapkın “Gezgin Fest Van” festivaline tepkiler sosyal medyada çığ gibi büyürken, Van’da bulunan Müslümanlar ise iptal edilmesi beklenen fakat halen bilet satışları devam eden sapkın festival için bugün Cuma Namazı çıkışı kitlesel bir basın açıklaması ile festivale tepkilerini dile getirecekler.

21-23 Haziran 2019 tarihlerinde Van Gevaş Ada Sahili’nde düzenlenmesi planlanan “Doğu’nun ilk ve tek gençlik festivali Gezgin Fest Van” isimli festival etkinliğine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Özelikle sosyal medya üzerinden tertiplenen ve tepkiler gösteren sosyal medya kullanıcıları, Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de geçen ayetler üzerinden alay edilerek insanlara dinsizliğin aşılandığını ve içkinin su gibi aktığı festivalde “Asıl amacın insanları içki ve müzikle meşgul edip günaha sokarak amaçsız ve gayesiz bir gençlik ortaya çıkartmaktır.” diyerek uyarılarda bulundular.
Geçen sene ki rezil festivalde İranlı sanatçı Mohsen Namjoo’nun TEKVİR Suresinin ilk ayetlerini gitar eşliğinde ve alayvari şekilde seslendirdiği görülüyor.

Yine aynı sanatçı Mohsen Namjoo’nun Damavand albümündeki "val sakhi" isimli yaklaşık 6 dakikalık bu eserinde Şems Suresinden "vessemai vema beneha" ayeti ile başladığı ortasında ise Duha suresini "vele seyfe yu'tıke rabbuke feterda" ayetini okuyarak bitirdiği arka fonda gitarı sürekli çalarak sonra şarkıya devam ettiği daha sonrasında ise Müzemmil suresi'ndenbirkaç ayet okuduğu görülüyor.

Bu arada bu sene ki konserde Duman Grubu da var. Bu rezil müzik gurubunun geçen senelerde İslam'ın en yüce değeri Kur'an-ı Kerim'in İhlas suresindeki 'lemyelidvelemyuled' ifadesini, 'lemyelid ve löp yutar' şeklinde telaffuz ederek alay etmiş ve tepkilere neden olmuştu.

"Eğer onlara, (niçin alay ettiklerini) sorarsan, elbette, biz sadece lafa dalmış şakalaşıyorduk, derler. De ki: Allah ile, O´nun âyetleriyle ve O´nun peygamberi ile mi alay ediyordunuz?"
(TEVBE Suresi 65)
 

GEZGİN FEST DUYURUSU

Son günlerde sosyal medya üzerinden Gezgin Fest adı altında bu yıl Haziran ayında Van’da festival yapılacağı ve bilet satışlarının başladığı duyurulmuştur. Ancak, yapılması planlanan festival için şuana kadar Van Valiliğine herhangi bir başvuru olmamıştır. Buna rağmen biletlerin izinsiz olarak satışa sunulması ve festival yapılacağının duyurulması bizi derinden üzmüştür. Valiliğimizden izin alınmadan bu tür organizasyonların yapılmasına müsade edilmeyecektir.         
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Tags: VanFest, GezginfestVan, Gezginfest,VanGezginfest, Vandasapkınfestivalehayır,Van,Festivak,VanValiliği,Ahlakhareketi,VanSTK,DumanGrubu, Mohsen Namjoo
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder