Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

Kuşatma altındaki Halep halkına ortak çağrı!

Okunma: 5682
SURİYE 30 Ekim 2016 18:51
Videoyu Aç Kuşatma altındaki Halep halkına ortak çağrı!

Katil esed rejiminin kuşatma altında tutuğu Halep'i özgürleştirmek için muhaliflerin başlattığı operasyon sürüyor.

Halep kuşatmasını kırmak için cihadi hareketlerin ortak taarruzu devam ediyor. Halep’in güneyi ve batısında şiddetli çatışmalar sürmekle beraber birçok alan muhalifler tarafından ele geçirildi. 

Bugün yayınlanan beyanatta Halep halkına uyarıda bulunuldu. Beyanatta bulunan gruplar Şam’ın Fethi Cephesi, Ahraru’ş-Şam, Nurettin Zengi Tugayları, Cephetü’l Şamiyyeti, Ceyşu’l İslam, Ketibetu’l Ebu Ömer, El Fecru’l Evvel 

Kuşatma altındaki Halep halkına beyanat;

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla,
Allah Subhanehu ve Teala şöyle buyurdu;

“Kendilerine savaş açılan Müslümanlara, zulme uğramaları sebebiyle cihad için izin verildi. Şüphe yok ki Allah’ın onlara yardım etmeye gücü yeter.” (Hac Suresi 39)

İşgal altında olan Halep’teki kardeşlerimizi müjdeliyoruz. Halep şehrindeki mücahid kardeşleri onları yeryüzünde bozgunculuk yapan kibirli Nusayri rejimin baskı ve zulmünden kurtarmak için silahları ve güçlerini hazırlamıştır.

Bu ilanın yayınlanma anından itibaren Halep’te işgal altında bulunan bölgelerde, özellikle eski Halep mahallelerinde, El-Meşarika, el-İzaa (Radyo), Seyfu’d-Devle, Selahaddin ve el-Amiriyye bölgelerindeki kardeşlerimizin can güvenliğine gösterdiğimiz özenden dolayı onlardan dışarı çıkmamalarını, evde kalmalarını ve askeri tesislerden tamamen uzaklaşmalarını talep ediyoruz.

Yüce Allah’tan fetih ve apaçık bir zafer dileriz.

28 Muharrem 1438 Cumartesi
29.10.2016 
Kaynak : Ümmetiİslam

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |