Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

Kuveyt Dışişleri Bakan Yardımcısı: Siyonist İşgalle İlişkileri Normalleştirmeye Karşıyız

Okunma: 629
FİLİSTİN 16 Şubat 2019 11:20
Videoyu Aç Kuveyt Dışişleri Bakan Yardımcısı: Siyonist İşgalle İlişkileri Normalleştirmeye Karşıyız

Kuveyt'in Dışişleri Bakan Yardımcısı Halid El-Carullah ülkesinin İsrail işgal devletiyle ilişkileri normalleştirmeye karşı olduğunu ve onunla ilişki içine girenlerin sonuncusu olacağını kesin bir dille dile getirdi.

KahveKitap
Carullah, Varşova Konferansı'na katılmasının ülkesinin işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmeyi kesin bir şekilde reddeden tutumunda değişiklik anlamına gelmeyeceğini söyledi.

Carullah, Kuveyt'in resmi haber ajansının dün (15 Şubat Cuma) yayınladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Kuveyt'in Varşova Konferansı'na katılması ABD'nin ve Polonya Cumhuriyeti'nin davetiyle olmuştur. Bu ikisi ise kendileriyle işbirliği içinde olduğumuz ülkelerdir. Konferansta ele alınan konular bizim bir parçası olduğumuz Ortadoğu'da güven ve istikrar ile ilgilidir."

Polonya'nın başkenti Varşova'da ABD'nin öncülüğünde düzenlenen ve "Ortadoğu'da Barış Geleceğine Destek" başlığını taşıyan konferansta bazı Arap ülkelerinin yöneticileri ve dışişleri bakanları masada siyonist işgal rejiminin başbakanı Netanyahu'nun yanında oturmalarıyla dikkat çekmişlerdi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder