Video Foto Galeri Yazarlar
23.1.2019 - Çarşamba

Laik sistem; Neslimizi Tehlike'ye Atıyor!

Okunma: 5022
ÖZEL HABER 20 Ocak 2018 16:26
Videoyu Aç Laik sistem; Neslimizi Tehlike'ye Atıyor!

Dikkat! ; Hastanelerde dikkat edilmeyerek anne sütlerinin karma bir şekilde çocuklara verilişi, bu çocukların büyüdükten sonra süt-kardeş olduklarını bilmeden, nikahlanmasına sebep olabilir.

NisaButikAdana

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Haber sitemize ulaşan bir ziyaretçimiz günümüzde hastanelerde yaşanan sıkıntıyı dile getirerek, anne'lerin ve baba'ların bu konuda duyarlı olmasını aksi takdirde farkında olunmadan çocukların, süt kardeşleriyle evlenebileceği bilgisini paylaştı.

Oluşturulan haber-bilgi metninde;

Bir hanım kardeşimiz doğum yapmış. Bebeği küveze alınmış. Küvezdeki bebeğin beslenmesi için arkadaşım sütünü sağıp hastaneye getiriyor. Üzerine ismini ve bebeğin ismini yazarak dolaba bırakıyor. Ertesi gün, kardeşimiz dolapta aynen bıraktığı sütü görüyor. Hemşirelere niçin içirmediklerini soruyor ve hemşireler, dolaptaki başka bir kadının sütünü içirdiklerini söylüyorlar.

Daha sonra whatsapp grubundan bir hemşire kardeşimiz araya giriyor ve biz de böyle yapıyorduk diyor (kardeşimiz önceden süt hukuku konusunda bilgi sahibi değilmiş).

Konuyu Instagramdan siyahiokur kardeşimiz dile getiriyor. Bunun üzerine bu konulardan tamamen bağımsız olarak bir başka sağlık çalışanı arkadaşımız bazı hemşirelerin "tek tek sütlerin isimlerine mi bakmakla uğraşacağız" diyerek dolaptan rastgele sütleri içirdiklerini söylüyor.

Siyahiokur kardeşimize başka bir hemşire kardeş yazıyor ve onlar da bu uygulamayı yaptıklarını söylüyorlar. Bunu söyleyen kişi bir başka hemşire arkadaşına soruyor o da yaptıklarını söylüyor.

Başka arkadaşlarımız başka hemşire arkadaşlara soruyor ve hep cevap aynı: biz de veriyoruz, biz de verdik vs.

Birbirini tanımayan birçok sağlık çalışanı aynı şeyi söylüyor: evet bu yapılabiliyor. Hatta çocuklar mama yemesin diye iyi bir niyetle yapıldığı söyleniyor. Ama bunu ailelere haber vererek ve danışarak yapmak gerekmez mi? Bebekler tabi ki mama yerine anne sütü alsınlar isteriz ama aileler bilgili olsun, rızaları olsun, irtibatta olunsun.

Tehlikenin farkında mısınız? Yarın öbür gün çocuklarımız bilmeden, süt teyzeleri, süt amcaları, süt babaları, süt anneleri, süt kardeşleri, süt yeğenleri ile evlenebilirler...

Ve bu konu bir iki hastanede olmuyor, bu Türkiye'nin farklı yerlerinde farklı hemşirelerin teyit ettiği bir konu...

Gereken farkındalık uyandırılmalı. Eminim ki ailelerde bilinç arttıkça bu konuda alınan önlemler artacaktır. Zira "süt akrabaların evliliği" sadece maneviyat ve inanç yönünden değil, sağlık yönünden de hasarlı. Şöyle ki: süt anneden süt emme ile bebeklere geçen DNA parçalarına bağlı olarak, bu evlilikten doğacak nesilde hastalıkların olması mümkün olabilir.

Değerli Alim Şahımerdan Sarı Hoca'da yıllar önce yazmış olduğu İslam Akaidi kitabının 3. cildin'de bu konuya temas etmiş. İsviçre'den alınan günümüzdeki kanunların yürürlüğe girişinden bahsetmişti. Şahımerdan Sarı Hoca bu konuyu kitabında şu şekilde izah etmişti; ''Birinci dünya savaşından sonra Osmanlı devleti yıkılıp istila edilmiş olan İslam coğrafyasının parça parça edilerek her bir parçasının üzerinde tahakküm ettirilen sistem ve ideolojilerde aynı toplumların yüzyıllarca altında huzurla yaşamış olduğu İslami kanunlar kaldırılmış toplumların inançlarına ve yaşayışlarına aykırı olan frenk kanunları yine toplumlara rağmen cebren ve hile ile getirilmiş hele İslamın merkezi sayılan bir coğrafyada İslama ait olan bir tek kanuna bile tahammül edilememiş ve İslami hükümlere irtica denilmiştir. Mesela isviçrede ithal edilen mimsiz medeni kanunlar yıldırım hızıyla parlementodan geçirilirken mebuslardan bir tanesi bunlardan sadece ''süt kardeşliği nikaha tabi olmasın'' dediğinde parlementoda sesler yükselerek başkan '' ben artık sütkardeş, yoğurt kardeş tanımam, bundan sonra irticaya dönemeyiz'' demek suretiyle İslam'ın tek bir hükmüne bile rıza gösterilmemiştir.''

Bu uygulamanın, İslam'ın getirdiği zaruri maslahatlardan Nesil Emniyetini tamamen tahrip ettiği açıkça anlaşılmaktadır.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana